A közoktatási kerekasztal ülései után mindig körbeküldenek egy beszámolót az intézményvezetőknek, egy ilyen anyagban szerepelt a felmérési eredmény. A lap azt írja, hogy ebből kiindulva az anyagot nem a nyilvánosságnak szánták, de nagyon nem is titkolták.
A magyar lakosság egy egytől ötig terjedő skálán a köznevelést átlagosan 2,72-ra értékelte tavaly szeptemberben. Ez egyébként javulásnak tekinthető az áprilisi mélyponthoz viszonyítva, mikor mindössze 2,42-os „osztályzat” járt a területnek. A Klikből azóta Klebelsberg Központtá átvedlett intézményt még rosszabbra értékelték. A megkérdezettek 54 százaléka elégtelent vagy elégségest adott a központ munkájára. Kiváló minősítést a megkérdezettek 0 százaléka adott.
A számokból az is kiderül, hogy az iskolák működtetésének állami kézbe adását a megkérdezettek kevesebb mint 32 százaléka támogatta - írja a lap.
A cikk szerint 72,5 százalék szerint túlterheltek a gyerekek az iskolában, a tanárokról a felmérésben részt vevők több mint fele gondolja ugyanezt. Bár az utóbbi egy évben a közvélemény főleg a köznevelés problémáival foglalkozott, a felsőoktatás megítélése sem tekinthető kifejezetten pozitívnak: a 2016 júniusában tapasztalt 3,06-os megítélés szeptemberre visszaesett 2,91-ra.