Idén több mint háromezer vendéget várnak az alpesi üdülőparadicsomba. Az idei fórum megnyitó plenáris előadását kedden Hszi Csin-ping tartja, a kínai elnök első alkalommal vesz részt a találkozón. Először szólal fel Theresa May brit kormányfő, a leköszönő Obama-kormányzatot Joe Biden alelnök és John Kerry külügyminiszter képviseli, Trump átmeneti csapatából Anthony Scaramucci kedden ismerteti a jövendő adminisztráció prioritásait. Ott lesz az új ENSZ-főtitkár, António Guterres, a NATO főtitkára, Jens Stoltenberg, a világszervezet szíriai főtárgyalója, Staffan de Mistura. Jean-Claude Juncker idén nem megy, de ott lesz Martin Schulz, az Európai Parlament távozó elnöke. Hagyományos résztvevő az IMF főigazgatója, Christine Lagarde, akárcsak a Microsoft-alapító Bill Gates. Az előadók között lesz a világhíres hegedűs, Anne-Sophie Mutter, a filmsztár Matt Damon, a sztárszakács Jamie Olivier.
Külön tanácskozást tartanak Davosban a felelős kormányzásról, a brit Guardian szerint ez annál is inkább indokolt, hogy január 20-án iktatják be Donald Trumpot, akinek nézetei mindazt tagadják, amiben a davosi résztvevők között konszenzus van, hogy a világ nagy problémáira globális megoldásokat kell találni, s nemzetközi összefogással lehet is. Külön panelbeszélgetés lesz idén is a klímaváltozásról, Al Gore volt amerikai alelnök, és Christina Figueres, az ENSZ korábbi klímaügyi főtárgyalója is felszólal.
A Brexit hatásairól legalább két szemszögből is lehet majd hallani Philip Hammond brit pénzügyminisztertől, illetve Sadiq Khantól, London polgármesterétől. Az olajár hatása, az energetika is középpontban áll majd a vitákban. A kiemelt témák egyike a negyedik ipari forradalom, a robotika, a mesterséges intelligencia szerepe, de ugyancsak a kiberfenyegetés is.