Brüsszel;Orbán Viktor;menekültek;határvadász századok;

Ötszáz határvadász délre tart FOTÓ: MTI/KOSZTICSÁK SZILÁRD

- Orbán ismét üzent Brüsszelnek

"Európa jobban járt volna, ha nem támadja a magyar megoldásokat" - állította Orbán Viktor ötszáz frissen esküt tett határvadász előtt.

Zord idők bátor és elkötelezett embereket kívánnak. A migráció nem fog csökkenni, Brüsszelből továbbra sem számíthatunk megoldásra, így magunknak kell megvédenünk az országot, sőt egész Európát. Orbán Viktor ezekkel a mondatokkal bocsátott útnak 500 határvadászt. Miután a migráció az idén sem fog csökkenni, a brüsszeli bürokratáktól pedig a miniszterelnök szerint a magyaroknak meg kell védeniük magukat, sőt Európát is, "ahogy mifelénk az utóbbi ötszáz évben lenni szokott".

A miniszterelnök ezúttal 500, a szerb határra induló, frissen esküt tett határvadász előtt migránsozott, és szidta Brüsszelt. A naivitás, az illúziók és az erélytelenség korszaka lezárult Európában, "két lábbal kell állnunk a földön, abból kell kiindulni, amit látunk, nem abból, amit látni szeretnénk" - bölcselkedett. Az illegális bevándorlás és a korlátlan migráció a mindennapok biztonságát, a kultúránkat és a gazdasági eredményeket is veszélyezteti, ezért kell megvédeni a határt. A honvédség és rendőrség munkájának köszönhetően Magyarország az egyik legbiztonságosabb ország Európában, nálunk "nincs terrorizmus, nincs tömeges erőszak, nem hajtanak teherautóval az ünneplők közé", de ez nem jelenti azt, hogy velünk nem fordulhatnak elő hasonló szörnyűségek.

"Európa jobban járt volna, ha nem támadja a magyar megoldásokat" - állította Orbán, aki szerint a magyarok tettekkel bizonyították, hogy megálljt lehet parancsolni a bevándorlásnak. Arról is beszélt, hogy a világ nem a rendezettség, hanem a kiszámíthatatlan nyugtalanság irányába tart. Brüsszeltől nem várhatunk megoldást, így a határvédelem továbbra is kiemelt fontosságú nemzetbiztonsági ügy. Bár vannak, akik azt gondolják, hogy minden Európába érkező ember az itteni szokások és törvények szerint akar élni, ám a tények ennek éppen az ellenkezőjét mutatják. Az összeütközések mind arra figyelmeztetnek, hogy "akik idejönnek, nem a mi életünket akarják élni", hanem a sajátjukat szeretnék folytatni, csak éppen európai életszínvonalon".

Orbán nem tagadta, hogy a migránsok áldozatok is, ám szerinte nem csupán az embercsempészeké, hanem az őket meghívó európai politikusok, valamint saját illúzióik áldozatai. Bár értjük, de nem engedhetjük be őket, mert az "emberi jogok sehol sem írják elő a nemzeti öngyilkosságot". Az illegális bevándorlók között terroristák is érkeznek, emiatt pedig több európai országban ártatlan emberek haltak meg, és fizettek életükkel saját országuk gyengeségéért. Brüsszel továbbra is szét akarja osztani az elmúlt években illegálisan bejutott kétmilliós tömeget - figyelmeztetett a miniszterelnök, majd megígérte, kormánya a jövőben is megvédi a mindennapok biztonságát. Mindig jobb arra számítani, hogy nem lehet nekünk ártani, mint arra, hogy nem akarnak nekünk ártani - fogalmazott. Megköszönte, a határvadászoknak, hogy volt bátorságuk vállalni ezt a szolgálatot. Kijelentette, a frissen felesküdöttek "bátorsága a magyar emberek biztonságának alapja".

A Hungexpón 532 tiszthelyettes rendőr tett esküt. Az ő toborzásukról tavaly augusztusban döntött a kormány. Akkor mondták ki, hogy a szerb határ őrzésére ember kell, ezért a Készenléti Rendőrség határvadász bevetési osztályát háromezerrel bővítik. Szeptember 1-jén kezdődött a toborzás és néhány nap alatt több mint kétezren kértek és kaptak tájékoztatást a pályázatra jelentkezés részleteiről. A határvadászok, akiknek a kiképzéséről hosszú vita folyt, egy év próbaidővel készenléti rendőrök lesznek 220 ezres bruttó bérrel, plusz az extra juttatásokkal. A kiképzésük ellen azért tiltakoztak szakemberek, mert véleményük szerint néhány hónapos "gyorstalpaló" után senkit nem szabad éles helyzetbe a szerb határra küldeni.

Visszaállítanák az idegenrendészeti őrizetet
Lázár János az év első Kormányinfóján jelentette be, hogy a kormány vissza akarja állítani az idegenrendészeti őrizet intézményét. Ennek értelmében a menekültkérelme elbírálásáig senki sem mozoghatna szabadon az országban. Így nem hagyhatják el sem az országot, sem a tranzitzónákat. Ezt a miniszter a fokozott terrorveszéllyel indokolta. Elmondta, hogy már elkezdték az új rendszer kialakítását, Pintér Sándor intézkedik a részletek kidolgozásáról. Az európai jog szerint a menekültügyi őrizetet csak kivételes esetben, az egyéni körülményeket gondosan mérlegelve lehet alkalmazni. A magyar állam tavaly is bukott pert amiatt, hogy 60 napra rács mögé zárt egy iráni menedékkérőt. Az egyik júliusi ítéletében a strasbourgi székhelyű Emberi Jogok Európai Bírósága kimondta, hogy a magyar állam ezzel megsértette az Emberi Jogok Európai Egyezményének a jogellenes fogva tartást tiltó cikkét.



László Petrát garázdaság vétségében mondta ki bűnösnek, és 3 év próbaidőre bocsátotta a Szegedi Járásbíróság. A Jobbik-közeli N1TV volt munkatársának azért kellett felelnie, mert a menekültválság közepén, saját állítása szerint tudtán és akaratán kívül felrúgott egy gyerekével szaladó menekültet Röszke határában. Az őt korábban ért halálos fenyegetések miatt nem kellett személyesen megjelennie büntetőpere első tárgyalásán, így videotelefonon keresztül hallgatta meg a bíróság.