Vologyin hangsúlyozta, hogy a PACE működési szabályzatát módosítani kell, hogy megvédelmezze a tagállamok küldöttségeinek jogait. Rámutatott, hogy ezt az álláspontot az Állami Duma valamennyi frakciója támogatja.
Elfogadhatatlannak nevezte, hogy az Európa Tanács bármely tagországának küldöttségét megfosszák szavazati jogától, mint ahogy azt a PACE Oroszország esetében tette az ukrajnai beavatkozás és a Krím félsziget elcsatolása nyomán. "Ez a határozat ellentétes a parlamentarizmus lényegével. Ellentétes a magával a páneurópai parlamenti struktúra eszményével, amelyben meg kellene jeleníteni a tagállamok különböző álláspontjait és meg lehetne hallgatni az eltérő véleményeket" - mondta.
A házelnök megerősítette, hogy az orosz törvényhozók támogatják a párbeszédet. "Oroszország az európai közösség tagja, és azon dolgozunk, hogy kétoldalú kapcsolatokat építésünk ki a PACE összes tagállamával" - hangoztatta.
2014-ben Oroszországot a szavazati joga mellett megfosztották attól a lehetőségtől is, hogy részt vegyen a PACE vezető szerveiben és megfigyelői tevékenységében. Az orosz küldöttség a korlátozások miatt 2015 végéig felfüggesztette tevékenységét a parlamenti közgyűlés munkájában.
Vologyin újságírókkal közölte, hogy pénteken találkozik Pedro Agramunttal, a PACE elnökével.
A 47 európai országot átfogó Európa Tanács elsősorban a jogállamiság, a demokrácia és az emberi jogok tiszteletben tartása felett őrködik.