József Attila Színház;Ádámok és Évák Ünnepe;diákszínjátszó csoportok;Quintus Konrád;

- Ádámok és Évák Ünnepe Angyalföldön

Már harmadik alkalommal kapnak lehetőséget általános- és középiskolai színjátszó csoportok, hogy a József Attila Színházban mutassák be a produkcióikat. A tizenegy iskola előadását ma 18-órától láthatja a közönség.

Az angyalföldi teátrum évek óta kiemelt figyelmet fordít a fiatalok színházi nevelésére. A fővárosi színházak közül elsőként, először a 2014/2015-ös évadban hívta életre az Ádámok és Évák Ünnepét. A program célja, hogy az általános és középiskolás korosztályt színházba csábítsák – ezúttal azonban nemcsak nézőként, hanem alkotóként is. A színház szeretete, a közös munka, az együttgondolkodás mind-mind segítik azt a folyamatot, amelynek elsődleges célja, hogy a diákok kipróbálhassák magukat a színpadon.

Az Ádámok és Évák Ünnepére jelentkező iskolák, iskolai csoportok minden évben megtanulnak, bepróbálnak, majd előadnak egy olyan „darabot”, amelyet egy nyilvános sorsoláson húznak ki maguknak. A József Attila Színház valamennyi csapat – és annak vezető pedagógusa – mellé biztosít szakmai segítséget, mentort, azaz a színház egy-egy ismert színészét, aki segíti a felkészülést. Minden alkalommal egy megadott témakörben készülnek jelenetekkel, színdarab-részletekkel. Az első évben Madách Imre Az ember tragédiájának jeleneteit vitték színre a diákok, a 2015/2016-os évadban a Magyar népmesék legszebb darabjaiból válogattak, idén pedig magyar regéket és királytörténeteket dolgoztak fel.

A diákok az elkészült produkciókat Quintus Konrád színművész rendezésében mutatják be. A látottakat meghívott zsűri értékeli majd. A közreműködők reményei szerint ez az alkotófolyamat segíti a diákokat az olvasás, a szövegértés, a szövegmondás kompetenciáinak fejlesztésében, közelebb kerülve az adott év tematikájában szereplő történetek világához.

Egy fiatal nő sorsán keresztül visz közelebb a női lélek rejtelmeihez Kincses Réka a Pentheszileia Program című előadása a Vígszínház Házi Színpadán. A főhősnő egy görög tragédia főszereplője is lehetne, de nem az, ő egy igazi mai modern nő, mai konfliktusokkal, mai kitörési kísérletekkel. A címszerepben Szilágyi Csenge bravúros alakítást nyújt.