Figyelmeztetésükben azt írták: éjszakára átmenetileg mérséklődik a légmozgás, de csütörtök hajnaltól előbb a Dunántúlon, majd estétől a Tiszántúlon is viharossá fokozódik a szél. Az északkeleti határ közelében az erős vagy viharos szél hófúvást is okozhat. Az erős szél veszélye miatt Budapestre és Pest megyére, továbbá Baranya, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Komárom-Esztergom, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést. Emellett Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére a hófúvás miatt szintén elsőfokú figyelmeztetést adtak ki. Ezeken a megyékben arra is készülni kell, hogy a friss hóval fedett területeken a szél alacsony hótorlaszokat emelhet.
A meteorológiai szolgálat kitért arra, hogy csütörtökön az elszórt hózáporok (esetleg hózivatarok) mellett a Duna-Tisza közén tartósabb havazásból nagyjából 2 centiméternyi friss hó hullhat. Az előrejelzés szerint a legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 7 és mínusz 1 fok között valószínű. A nappali maximumok csütörtökön mínusz 3 és plusz 3 fok között alakulnak.
Pénteken az ország nagy részén sok napsütésre számíthatunk, egy-egy gyenge hózápor csak nyugaton alakulhat ki. Sokfelé viharossá fokozódik az északias szél. Erősen lehűl a levegő. Hajnalban -7, -14, a szélcsendes, hófödte tájakon -15, -18, délután -4, -10 fok valószínű.
Szombaton még keményebb fagyra van kilátás, akkor északkeleten hajnalban -18, -20 fok is lehet, de napközben is csak -4 és -10 fok közötti értékeket mérhetünk. Sok lesz a napsütés, de még sokfelé élénk, erős marad a szél.
Vasárnap is marad a hideg téli idő. Nagy bizonytalanság mellett nyugat felől felhők érkezhetnek fölénk, melyekből főként a Dunántúlon is a középső tájakon alakulhat ki hószállingózás, havazás. A Dunántúlon és északkeleten még erős lehet a szél - írja az Időkép.