Rogers kedden, általános meglepetésre jelentette be távozását. Rogers az elmúlt hetekben olyan kijelentéseket tett, amelyek nem igazán voltak Theresa May kormányának ínyére. Nemrégiben a BBC-ben azt közölte, a Brexittel kapcsolatos tárgyalások akár tíz évig is elhúzódhatnak, s a megállapodás még ekkor is elbukhat a nemzeti parlamentekben.
Mivel a diplomatát egyértelműen uniópártinak tartják, ezért a brit sajtó nem tartotta kizártnak, hogy amiatt távozott, mert véleményével összetűzésbe került a kabinet tagjaival. A munkatársainak címzett búcsúlevele is erre utal. Brit lapok szerint a londoni illetékesek nem igazán fogadták lelkesen a kilépéssel kapcsolatos borúlátó vélekedését. Rogers elismertségét mutatja, hogy tavaly lovaggá ütötték, így elismerve a brit és a nemzetközi politikában nyújtott teljesítményét.
Távozása óriási veszteség May kormánya számára, hiszen nem lesz könnyű ilyen tapasztalt diplomatát találni, aki ennyire eligazodik az uniós politikában. Nagy-Britanniát 2013 óta képviselte Brüsszelben, s töviről hegyire ismeri az Unió működését. Feltételezések szerint távozása a britek tárgyalási pozícióját is gyengíti. A kormánynak mindenesetre gyorsan kellene találni helyettest.
Rogers távozását csak a brit euroszkeptikus UKIP ünnepelte. A párt volt elnöke, Nigel Farage szerint a kormányfőnek örülnie kell Rogers lemondása kapcsán, s olyan személyiséget kell ültetnie a helyére, aki egyértelműen támogatja a britek kiválását az EU-ból. Az UKIP szóvivője, Gerard Batten egyenesen Farage-ot nevezte meg lehetséges jelöltként, erre azonban maga az érintett mondott nemet.