Irak;veszély;Moszul;

- Egyre riasztóbb a helyzet Moszul környékén

Az iraki katonák elfoglalták Moszul keleti részének hatvan százalékát – közölte az eliterők parancsnoka, Abdelvahab al-Szaadi. A kormányerők novemberben hatoltak be a városba, amely visszafoglalásáért októberben indítottak akciót az Egyesült Államok által is segített kormányerők, a síita fegyveresek, valamint a kurd harcosok. A dzsihadisták hevesen ellenállnak, s a nyugati városrészt továbbra is teljes egészében ellenőrzésük alatt tartják.

Egyre riasztóbb a helyzet a város környékén. Az új évet fegyverropogások zaja vezette be, a nők gyermekeikkel próbálnak menekülni az elátkozott városból. Több házra a fehér zászlót függesztették ki, az emberek így próbálják jelezni, nem akarnak részt venni a kormányerők és az IS között dúló harcokban. Csütörtök óta a harcok új fázisba kerültek, azóta még nehezebb az élet Irak második legnagyobb városában. A kormányerők még hevesebben támadják Moszult, amelyet 2014 júniusában foglaltak el a szélsőségesek. A francia L'Express beszámolója szerint aki tud, elmenekül innen. „Több család maradt még a városban" – idézi a lap Hisam Abdulkadhimot, a gyors beavatkozású erők parancsnokát. Félő, hogy egymillióan menekülnek el a városból. Az október 17-én megkezdődött offenzíva óta 120 ezer embernek sikerült elhagynia Moszult.

Január elsejétől Szerbiában 130 dinár a minimális órabér, ami azt jelenti, hogy havi szinten, átlagosan 174 munkaórával a minimálbér 22.620 dinár lesz. Ez az elmúlt két évben érvényes legalacsonyabb keresethez képest 7,44 százalékos növekedést jelent, eddig ugyanis 121 dinár volt a legalacsonyabb órabér – írta a Vajdaság Ma.