úszás;aranyérmek;

- 7-en a 7-ről - Hány arany kell ahhoz, hogy ne legyen válság az úszásban?

Arató András Klubrádió

Az olimpia előtt két sportágban volt országos botrány: az úszás és a kajak-kenu, vagyis a riói aranyak kétharmadának környéken. Vannak viszont kifejezetten megnyugtató vezetés alatt álló szövetségek, hiszen pl. Kocsis Máté, Németh (rezsi) Szilárd, Kósa Lajos garanciát jelentenek arra, hogy náluk nem fordulhat elő az aranyvonat elrablása. A magyar olimpiai mozgalom őserejét ékesen bizonyítja, hogy még köztársasági elnököt is adott a hazának. Igaz, csak rövid időre, de majdnem a Köztársaság végéig.

Avar János újságíró

Igazán megtanulhatták volna már, hogy nem a bajnoki aranyak számítanak, hanem az aranyat érő emberek. Akiket ma már nem Fidesz-közelinek nevezhetünk, hanem Fidesz-közelítőnek: ők közelítik a kormánypártot az aranybányákhoz, vagyis mindenhová, ahol kincsek rejlenek. Észrevehették már, hogy egy sportág vagy bármely ágazat addig van válságban, amíg nem ezek az aranyemberek irányítják. Akik – ellentétben a self-made Jókai-hőssel – a vezér által megcsinált emberek.

Bolgár György rádiós újságíró

Nem értek a focihoz.

Friss Róbert újságíró

Nem tudok úszni.

Horváth István hírlapíró

Amíg üres volt a medence, addig senkit sem érdekelt Gyárfás, sem a pozíciója, sőt kifejezetten érdeklődéssel figyelték milyen eredménnyel úszkál a nemzetközi vizeken.Most már itt világbajnokság, épül a csodauszoda, repkednek a tízmillárdok, változott a helyzet. Az elnök pedig nem vette észre, hogy közben a nagymenők kitették a táblát a medence falára: Vigyázat mélyvíz! Csak úszóknak!

Horváth Zoltán újságíró

Szerintem ahhoz, hogy ne legyen válság az úszásban egyetlen arany sem kell. Kell viszont egy jó úszás-oktató, mert a víz felszínén való maradás ismeretei nélkül eléggé válságos helyzetek képesek előállni. Vagy meg kell tanulni alámerülni, és kibekkelni az oxigénhiányos időket. De az egy másik műfaj...

Veress Jenő a Népszava főmunkatársa

A mindenkori új köztársasági elnök, hivatalba lépése előtt elődjétől megkapja az éppen aktuális legmagasabb állami kitüntetést – ha előzőleg nem lenne meg neki, és általában nem szokott meglenni, mert ma nem egy érdemdús életpálya megkoronázása az államfői poszt -, hiszen csak annak birtokosaként adományozhat ugyanolyan vagy annál alacsonyabb rangú elismerést. Ha az új MÚSZ-elnök is előzetesen megkap annyi aranyat, amennyit Hosszú Katinka eddig összeúszott, minden rendben lesz. A hiúság nagy úr.

Nem szerencsés, ha az egyházak kormánytól függnek – mondja lapunknak adott interjújában Beer Miklós. A váci egyházmegye katolikus püspöke fájó élményének nevezi az egyházon belüli szűkkeblűséget, az érthetetlen bezárkózást. Nem érti, mi azzal a probléma, ha egy egyházi közösség befogad egy iraki vagy szíriai családot. A menekültkérdésről szólva kifejti, a keresztények számára nem lehet kérdés, hogy sorsközösséget kell vállalni az elesettekkel, a bajbajutottakkal. Ferenc pápa következetesen áll ki mellettük – emlékeztet, hozzátéve: szembe kell nézni azzal, hogy a népvándorlást nem lehet megállítani. Mint mondja, a pápát amiatt is bírálják, mert a befogadást hirdeti, miközben a szentírásnak is ez az egyik legfőbb mondanivalója. „Aki tud, adjon, a javainak legalább kicsi részét ne sajnálja a nélkülözőktől” – emeli ki a katolikus püspök. Úgy véli, felülről nem lehet ráparancsolni a társadalomra, hogy váljon vallásossá, ezzel szerinte „saját magunkat értékelnénk le”.