Jobbik-Konzervatívok;Kovács Béla;külföldi sajtó;

- Kovács Béla ügyét a 2018-as választásokig húzhatják

Putyin és a populisták címmel közölt elemzést hétfői számában a Die Welt című német konzervatív lap a moszkvai vezetés európai és amerikai politikai pártokhoz, politikusokhoz fűződő viszonyáról, és országonként rövid összefoglalót is készített ezekről a kapcsolatokról. 

Magyarországról Boris Kálnoky írását jelentették meg, amelyben a szerző a bőnyi rendőrgyilkosság ügyét ismertetve kiemelte, hogy a Magyar Nemzeti Arcvonal honlapja "orosz propagandaeszköz". A szerző hozzátette, hogy a szervezetet korábban kapcsolatok fűzték össze a jobboldali radikális Jobbikkal, amely ugyan már mérsékelt politikát folytat, de továbbra is oroszbarát irányvonalat követ. A párttal kapcsolatban ismertette a lap Kovács Béla európai parlamenti képviselő ügyét, megjegyezve, hogy az Oroszországnak folytatott kémkedés gyanújával indított eljárás szokatlanul hosszúra nyúlt. Meglehet, hogy egészen a 2018-as választásokig húzzák majd, mert így a kampányban lehet ártani a Jobbiknak - írta Boris Kálnoky.

A Fideszt is támadják azzal, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök befolyása alatt áll, és legtöbbször a paksi atomerőmű bővítését emlegetik - fűzte hozzá a Die Welt szerzője, kiemelve: nem világos, hogy az üzlet a moszkvai és a budapesti vezetés "kétes összefonódásának" megnyilvánulása-e, "mindenesetre terhelő bizonyítékok nincsenek".

A Mokka felelős szerkesztőjeként dolgozik tovább Kunfalvi Nóra - írja a hvg.hu. Ő az a riporter, aki többek között Juhász Pétert, az Együtt alelnökét botrányosan, minden médiaetikát mellőző riporttal próbált lejáratni - sikertelenül. Ám az új hírigazgató, Kökény-Szalai Vivien védelmezettje nem adta fel, az Orbán Viktor vagyonosodását vizsgáló politikus után Spéder Zoltánt is célba vette, akinek a TV2 emiatt most 6 millió forint sérelemdíjat fizethet.