A hírműsor szerint ugyanakkor azt nem tudni, hogy a 225 milliárdból mennyi került Mészárosékhoz, mert sok esetben vállalkozásai konzorcium tagjaként nyertek tendereket. Orbán barátjának a legnagyobb cégei közül a Mészáros és Mészáros Kft. egyedül és konzorciumban 140 milliárd forint közbeszerzést nyert el, ami mindössze két tenderből jött össze.
Az R-Kord Kft. vasúti felsővezeték-építéssel foglalkozik, összesen 76 milliárd forint közbeszerzést nyert el egyedül, vagy konzorciumban. A Mészáros gyerekeinek építőipari cége, a Fejér B.Á.L. Zrt. konzorciumok tagjaként összesen 8,5 milliárd forint közbeszerzést nyert meg. A polihisztor-polgármesternek van egy ásványvízzel foglalkozó cége is, a Vivienvíz Kft., amely 486 milliós közbeszerzéssel járult hozzá a teljes mérleghez - a vállalattól javarészt a MÁV rendelt ásványvizet. És ez csak a jéghegy csúcsa, hiszen a felcsúti polgármester érdekelt például a CLH Klímatechnikai Kft.-ben is, amely többek között a felcsúti kisvasútra, illetve az MTK-stadionba is szállított klímákat.
Mészáros újabban a médiában is nyomul, hiszen a hozzá köthető Opimus Nyrt. megvásárolta a Népszabadságot októberben felfüggesztő, majd végleg beszüntető Mediaworks kiadót, amelyhez tucatnyi megyei lap is tartozik. Emellett a szállodaiparban is komoly érdekeltségekre tett szert. Mészárost hiába kereste az RTL, nem reagált. Korábban egyébként azt mondta, abban, hogy eljutott idáig, szerepet játszott "a Jóisten, a szerencse és Orbán Viktor személye".
Összehasonlításképp, a magyar oktatásra az idén "csupán" 160 milliárdot szánt a költségvetésből a kormány. 225 milliárd forint pedig fedezné nagyjából 1,7 millió ember egész éves minimálbérét.