Az országos részvételi arány nem érte el a 40 százalékot, 39,4-en állt meg, alig haladva meg a rekordalacsony 2008-as, 39 százalékos szintet. A magyar részvétel bár kevesebbel, mint négy éve, de ezúttal is az országos átlag alatt maradt. Különben Erdély egészére jellemző volt az alacsonyabb részvétel, mint az ókirályságbeli megyékben. A két székely megyében elég komoly eltérést mutatkozott a részvételben, Hargita megyében az országos átlag fölött, 44,5, míg Kovászna megyében csak 38,5 százalék járult az urnákhoz.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) fölényesen megnyerte a választást 45 százalék körüli eredménnyel, potenciális koalíciós partnere a volt miniszterelnök, Tariceanu vezette liberális ALDE 6,3 százalék körül teljesített, így minden valószínűség szerint ők alakítanak kormányt. Klaus Johannis államfő pártja, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) 20, 8 százalékot gyűjtött, a Mentsétek meg Romániát (USR) újonc, civil gyökerű, enyhén populista formációval együtt (9,2 százalék) sincs meg a kormányzáshoz szükséges többségük.
Traian Basescu volt államfő igencsak nacionalista tömörülését, a Népi Mozgalom Pártját (PMP) is 6 százalék körül mérték, bár napközben többször úgy tűnt, nem tudja átlépni a parlamenti küszöböt.
A külföldön élő román közösség becsült létszáma 4-5 millió, a leadott voksok száma viszont nem érte el a 100 ezret, 96 874-en voksoltak külföldön.