Bundesliga;14. forduló;

- Megszakadt az újonc lipcseiek nagy sorozata

A játéknap előtt sereghajtó Ingolstadt otthonában szenvedte el idei első vereségét az újonc Leipzig a német labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában. A hazaiak Roger fejesgóljával nyertek 1-0-ra és eggyel előrébb, a 17. helyre léptek a tabellán. A Gulácsi Péterrel a kapuban pályára lépő lipcseiek visszacsúsztak a második helyre a Wolfsburgot 5-0 arányban "megsemmisítő" címvédő Bayern München mögé.

Két magyar érdekeltségű csapat csatázott egymással Frankfurtban, ahol a Hoffenheim vendégszerepelt. A sok kemény párharcot hozó találkozón nem született gól, Huszti Szabolcsot a 85. percben cserélték le a frankfurtiaknál, a másik oldalon Szalai Ádám nem kapott bizonyítási lehetőséget. A lipcseiek veresége után a Hoffenheim maradt az egyetlen csapat, amely veretlen a mezőnyben.

A Freiburg vendégeként kapott ki 1-0-ra a Kleinheisler Lászlót a 72. percben pályára küldő Darmstadt, és visszacsúszott az utolsó, 18. helyre.

Első alkalommal maradt pont(ok) nélkül saját közönsége előtt a Hertha BSC: a Dárdai Pál által edzett fővárosiak a Werder Brementől kaptak ki 1-0-ra. A találkozón a vendégek szervezetten védekeztek, és jobban sáfárkodtak a kialakított helyzeteikkel. A „megtáltosodó" Werder egymásután másodszor nyert, első alkalommal szerzett három pontot vendégként.

Bundesliga, 14. forduló: Frankfurt-Hoffenheim 0-0, Bayern München-Wolfsburg 5-0, Köln-Dortmund 1-1, Hamburg-Augsburg 1-0, Ingolstadt-Leipzig 1-0, Freiburg-Darmstadt 1-0, Hertha BSC-Bremen 0-1, Mönchengladbach-Mainz 1-0, Schalke-Leverkusen 0-1.

Az élcsoport: 1. Bayern München 33 pont (34-9), 2. RB Leipzig 33 (29-12), 3. Hertha BSC 27, 4. Hoffenheim 26 (25-14), 5. Frankfurt 26 (19-11).

A februári folytatásig az utolsó fordulót rendezték a labdarúgó OTP Bank Ligában szombaton. A tavaszi szezon izgalmasnak ígérkezik: az őszt záró kör eredményeinek köszönhetően ugyanis az első helyen hármas holtverseny alakult ki. A 19. játéknapon döntetlennel zárult az örökrangadó.