;

labdarúgó NB I;örökrangadó;19. forduló;

A kép csalóka, az örökrangadó végén az MTK-futballisták voltak többen FOTÓ: MTI/ILLYÉS TIBOR

- Hármas holtversenyben

A februári folytatásig az utolsó fordulót rendezték a labdarúgó OTP Bank Ligában szombaton. A tavaszi szezon izgalmasnak ígérkezik: az őszt záró kör eredményeinek köszönhetően ugyanis az első helyen hármas holtverseny alakult ki. A 19. játéknapon döntetlennel zárult az örökrangadó.

Mire 18 órakor a Ferencváros és az MTK Budapest egymásnak feszült a 263. alkalommal sorra kerülő fővárosi presztízscsatán, két lényeges kérdés maradt az NB I-ben: mekkora hátrányból indulva kísérelheti meg befogni az utolsó idei fordulóban felemásan szereplő, a dobogót 34-34 ponttal „kisajátító” Videoton, Honvéd, Vasas triászt a címvédő FTC, illetve, hogy a vendég kék-fehéreknek sikerül-e a téli pihenő előtt elmozdulni a kieső pozícióból. A válaszok: négy egység és nem.

Pedig az első percek tanácstalansága után az első 45 percben többnyire a Ferencváros akarata érvényesült, a vendéglátó fölénye pedig a 36. percben góllá is érett: Böde Dániel továbbítását Marco Djuricin passzolta remek ütemben a Lengyelországba szerződése előtti utolsó ferencvárosi bajnoki mérkőzésén pályára lépő Nagy Dominiknek, aki elől a menteni igyekvő Baki Ákos juttatta a hálóba a játékszert. Megérdemelten tért előnnyel félidei pihenőre az FTC.

A második játékrészben aztán az 55. percben jött el a fordulat: Vladan Cukic csúnyán elkésett belépője sárga lapot, a második ilyen figyelmeztetése pedig kiállítást ért. Onnantól az MTK átvette az irányítást, amely csapat a „Fradi-specialista” Torghelle Sándor révén a hajrában egalizálni, az utolsó percekben kevés híján győzni tudott.

Azt a hazaiak trénere, Thomas Doll is elismerte az 1-1-re végződő mérkőzést követő sajtótájékoztatón, hogy kiállított játékosának felelőtlensége sokba került csapatának. „Cukicnak rutinosan kellett volna viselkednie, sárga lap birtokában nem lett volna szabad így odalépnie. Ha nincs az a kiállítás, megnyerhettük volna a meccset” – közölte a tréner, aki a bizonytalanul tevékenykedő Andó-Szabó játékvezető ítéletei miatt ismét kifakadt.

„Bosszant némely bíró teljesítménye. Olykor olyan érzésem van, némelyek nem akarják, hogy bajnokok legyünk. Nagy gond azért nincs, a téli felkészülés során összekapjuk magunkat, és mivel a hátrányunk csak négy pont, a listavezetők nyomába eredünk!”

A 20 megszerzett pontjával változatlanul a 11., azaz kieső helyen telelő Hungária körútiak trénere, Teodoru Vaszilisz sem lehetett maradéktalanul elégedett az évadzáró 90 perc után. „Maradt hiányérzetem. Az első félidő első húsz percében jól futballoztunk, aztán kaptunk egy gólt, a Fradinak egy helyzete volt. A második félidőben a kiállítás után egyértelműen uraltuk a mérkőzést, megvolt a meccslabdánk is. Sajnos, ez elvitt minket ebben a félévben, de gratulálok a srácoknak, nagyot küzdöttek.”

Szokolai: elkerülhető hiba döntött

Lapunk tudósítója a zöld-fehérben 1977 és 1983 között 167 bajnoki mérkőzésen pályára lépő balszélső, Szokolai László társaságában követte az örökrangadót, melyről a lefújást követően a korábbi válogatott labdarúgó elmondta véleményét.

„Az idényzáró mérkőzés hű képe volt a bajnokcsapat teljes félévnek. Az örökrangadón a kezdőrúgástól érzékelhető Cukic-Torghelle párharc döntötte el, hiszen véleményem szerint kettejük csatájában csak az volt a kérdés, kit állítanak ki előbb. Játékosa fegyelmezetlensége miatt megint egy olyan mérkőzésen veszített pontokat a Ferencváros, melynek alakulását egy elkerülhető hiba, jelesül Cukic kiállítása határozott meg” – mondta a Népszavának a 64 éves Szokolai, aki egykoron pályaedzőként is dolgozott az IX. kerületieknél.

Szokolai László lapunknak bővebben értékelte a bajnokcsapat őszi félévét is, ezzel kapcsolatos írásunkat a Népszava keddi lapszámában olvashatja.

A rövid pályás úszó-világbajnokság egyértelműen a hat arany- és egy ezüstérmet gyűjtő Hosszú Katinka sikerét hozta, érthető, ha ezzel párhuzamosan egyre több negatív hír, találgatás jelent meg az úszónő által támadott elnökkel, Gyárfás Tamással kapcsolatban. Volt, aki egy televíziós sportműsorban azt fejtegette, hogy mivel Gyárfás hivatalosan nem mondott le, valószínűsíthető, hogy nem is fogja megtenni ezt.