Alan Shepard volt az első amerikai, és a világon a második ember, aki űrutazást tett (alig 15 percet töltött az űrben), ám ő később az Apollo-program keretében a Holdra is eljutott. John Glenn csak sok évvel később, 1998-ban indulhatott még egy kalandra, amikor a világ legidősebb űrhajósaként, 77 éves korában a Discovery űrrepülőgép jubileumi, 25. útján visszatérhetett a világűrbe.
Glenn igazi legenda volt: ifjan a haditengerészetnél szolgált, pilóta volt a II. világháborúban, majd a koreai háborúban, tesztpilótaként is kitüntette magát, egy harci géppel sebességrekordot döntött. Folyt az amerikai-szovjet űrverseny. Glenn a Mercury-program harmadik repülésén vehetett részt, s űrhajóját elsőként állították Föld körüli pályára, de rögtön háromszor is körberepülte a bolygót. Akkora híresség lett, hogy állítólag maga John F. Kennedy elnök rendelkezett arról, ne engedjék még egyszer repülni, nehogy az amerikai űrhajózás ikonjaként életét veszítse egy balesetben.
John Glenn 1921. július 18-án az Ohio állambeli Cambridge-ben született, mérnöki diplomát szerzett, 1943-ban jelentkezett a haditengerészethez, s a Csendes-óceáni fronton F-4U harci gépekkel 59 bevetésben vett részt. További 90 bevetést teljesített a koreai háborúban, akkor egy F-86-os Sabrejettel repült, három orosz MiG-et lőtt le. 540 jelentkező tesztpilóta közül választották ki a Mercury-program űrhajósai közé.
Mivel földet érése után nem repülhetett, John Glenn leszerelt, üzletember lett, egy üdítőital-vállalat igazgatója, de politikai pályára vágyott, ezért több próbálkozás után, 1974-ben, demokrata színekben szenátor lett Ohióban. 25 évig szolgált a szenátusban. 1976-ban az alelnökjelölt-várományosok között volt, de Jimmy Carter végül nem őt, hanem Walter Mondale-t választotta. 1984-ben még a demokrata elnökség megszerzésével is megpróbálkozott, sikertelenül.
Glenn nemrégiben kórházba került, betegségének részleteit nem tették közzé, 95 éves korában hunyt el, felesége és gyermekei gyászolják, várhatóan az arlingtoni katonai temetőben helyezik örök nyugalomra.