Hitler követei külföldön házalnak és támogatást keresnek a hozzájuk hasonlóktól. Külföldi újságírók megkérdezték Hitlertől, hogy mikor kegyeskedik átvenni a hatalmat. Németországban! Hitler szerényen azt felelte, hogy még nem tudja, talán még ebben hónapban, talán csak öt-hat hónap múlva. Ezt a nagyszájúskodó fecsegést amerikai és angol lapok szenzációs cikkekben tálalták föl olvasóiknak, mintha éppen csak napok, hónapok kérdése lenne, hogy a horogkeresztesek átvegyék az uralmat. A német fascistavezér kijelentéseit azonban Németországban csak a hasonszőrűek veszik komolyan. Mert hiszen birodalmi gyűlésben egyelőre kétharmad, többség áll véle szemben, tehát alkotmányos úton nem juthat hatalomra. Ha azonban illegális eszközökkel próbálkozik, hát nagyon megégeti a körmét.
A német nép józan tömegéi ugyan nem veszik komolyan a hatalom átvételére vonatkozó nyilatkozatokat, de komolyan veszik azt a veszedelmet, amelyet a nemzeti szocialista agitáció az országra zúdít. Éppen ezért egyre jobban kialakul az egységes front a vérengzés őrjöngő politikája ellen. A szociáldemokrácián kívül most már a keresztény és a Hirsch—Duncker-féle szakszervezetek is csatlakoznak a fascistaellenes harchoz. A centrum a német katolikusok pártja is a legélesebbén foglal állást Hitlerek ellem, mert hiszen a fascisták a fekete internacionálé kiirtását is a programjukba vették.
Ezzel szemben a mi feketéink rendületlenül lelkesednek Hitlerék törekvéseiért. Miért? A nyáluk csak úgy csurog, az orrcimpájuk kéjesen megremeg a vérszagra. Mert hát mit is hirdetnek tulajdonképpen a német horogkeresztesek? Strasser birodalmi gyűlési képviselő, Hitler legfőbb szárnysegédje Stuttgartban szombaton kifejtette programjukat. Egy gyűlésen elmondta, hogy amikor hatalomra jutnak, nem lesznek többé marxisták Németországban, sem republikánus demokraták. „És akkor bokáig is vérben gázolunk Németországban."
„Vagy mi élünk és parancsolunk, vagy mások és akkor mi döglünk meg" — mondta Strasser.
Külpolitikailag Franciaország ellenségeivel akar szövetkezni. „Azért akarunk kormányra jutni — mondja Strasser —, amikor Franciaország hatalma megrendül, megszervezzük a német nép erőit, és siettetjük a Franciaország ellen irányuló harc kifejlődését. A Franciaországgal való megegyezés őrület. Franciaországgal csak háború lehet."
A Népszava bécsi tudósítója jelenti: Hitler Adolf Berlinből beadványt intézett az osztrák kormányhoz, amelyben arra kéri, hogy, átutazási engedélyt adjanak neki Olaszországba és Magyarországba.
Az osztrák kormány megadta az engedélyt azzal a föltétellel, hogy Hitler Ausztria területén nem fog kiszállani.
Népszava 1931. december 8.