Műsormagazin;orvvadászok;állatvédő zsoldosok;Fay Cuevas;Damien Mander;

- Állatvédő zsoldosok gépkarabélyokkal

Az amerikai Fay Cuevas - aki 15 éven át szolgált terroristaellenes elitalakulatokban - Afrikában kamatoztatja tapasztalatait, jelenleg egy kenyai nemzeti parkban szervezi az orvvadászat elleni hadműveleteket. A klasszikus vadőri szerep már a múlté – mondja. Az orvvadászok ellen ugyanúgy kell harcolni, mint a tálibok ellen - olvasható a greenfo.hun.

Damien Mander ausztrál állampolgár, három évet töltött Irakban, a legnehezebb időkben. Most egy, az orvvadászat ellen fellépő nemzetközi alapítvány (IAPF) vezetője. Részben személyesen szervez fegyveres akciókat, de főleg a vadőrök átképzését irányítja. Az elefántokra, orrszarvúkra vadászó bűnbandák egyre jobban fel vannak fegyverezve. Már nem ócska, múlt századi puskákkal, hanem korszerű gépkarabélyokkal.

A veterán katonai szakértők nemcsak hatékonyabb fegyverforgatásra képzik ki a helyi vadőröket, hanem megtanítják nekik a hírszerzés fortélyait és a korszerű technikai eszközök kezelését is. Mindez nem olcsó mulatság. De ha eltűnnek az orrszarvúk a rezervátumokból, nem jön több turista, vége az idegenforgalmi biznisznek. Ezt egy kis dél-afrikai vadaspark tulajdonosa mondja, aki az utóbbi két évben négy rinocéroszt veszített. A szomszédos rezervátumban ugyanennyi állattal mindössze két hónap alatt végeztek. Most, hogy leszerződtette a 12 éves afganisztáni, iraki tapasztalattal rendelkező Lynn Westover, volt amerikai tengerészgyalogost, már nyugodtabban szövi üzleti terveit- írta a hvg.hu

Az orvvadászok vállalják a kockázatot, mert egy kiló rinocérosz tülök feketepiaci ára 60 ezer dollár.

A tiltott állati termékek feketekereskedelme éves viszonylatban 20 milliárd dolláros biznisz. Jelenleg Afrikában naponta 3 orrszarvút ölnek meg, a rinocéroszok vannak leginkább veszélyben. De néhány évtizeden belül az eltűnés fenyegetheti a ma még népesebb elefánt populációt is.

A szíriai kormányerők közel állnak ahhoz, hogy teljes egészében visszafoglalják Aleppó keleti részét. Mint az AFP jelentette, az óvárost már teljes egészében Bassár el-Aszad erői tartják ellenőrzésük alatt. Az AP amerikai hírügynökség szerint a városrész háromnegyedét foglalták el a kormánycsapatok két héttel azután, hogy megkezdték Aleppó keleti része elleni szárazföldi ostromot.