Ahogyan az izgalmas könyv sajtóbemutatóján Limburger Lóránt, a megszűnt magyar nemzeti légitársaság utolsó vezérigazgatója fogalmazott: aki Malévos volt, az Malévos is marad. Nem csoda, hogy szép számmal mentek el régi kollégák is Veres András egykori és mai élményeit meghallgatni. A Malévnál és a Malévvel repülni igazi rangot jelentett. A stílusosan kapitányi sávokkal, egyenruhában érkezett pilóta elmondta: nagyon hiányzik egy igaz hazai légitársaság és a volt Malévosok most is egy emberként rohannának szolgálatra, ha újraéledne. „Az azért mégiscsak gagyi, ha egy magyar államfő egy bangladesi légitársaság gépén megy hivatalos útjára”- mondta Veres András.
Az újraindításra persze nem sok esély van, de a kalandok és az emlékek megmaradnak, s immár könyvben is olvashatók. Belülről nemcsak a repülés izgalmait, hanem velejáró kalandokat is másképpen látja az ember, és kit ne érdekelne a polgári repülők különleges élete. Légi ütközés, VIP repülések titkai, őrjöngő utas a fedélzeten, mindez egy utasszállító gép pilótája szemével.
Persze a sztorik nemcsak a levegőben töltött évekről, hanem az emberi vívódásról és a repülés közben megszületett életfilozófiáról is szólnak. Mert Veres András útja a felhők közül egy még magasabb síkra vezetett, amikor egy - kis híján végzetes - New York-i út után feltette magának a kérdést: mi az emberi lét értelme. Erre pedig a Himalája jóga mestereitől kapott választ, melynek eredményeként a földön a jóga segítségével kereste a választ.
Jógaoktató lett, és jógaiskolát alapított itt, Budapesten. „Ismerd meg magad és ismerd meg azt is ami nem Te vagy!” – foglalta össze életfilozófiáját az egykori pilóta, aki már nemcsak az égen szárnyal.