Székely Tamás, a szakszervezet által rendezett csütörtöki, budapesti konferencián hozzátette: a gázszektorban foglalkoztatottak bére az elmúlt öt évben csupán 6 százalékkal emelkedett, miközben Magyarországon a reálkeresetek csak az idén 7 százalékkal nőttek. A szakszervezeti vezető kérdésre válaszolva elmondta: a rezsicsökkentéssel érintett ágazatokban a jövőre életbe lépő minimálbér, illetve a szakmunkás garantált bérminimum emelés, a fizetések összecsúszása miatt jelentős bérfeszültségeket okozhat. Mindez pedig akár a jól képzett munkaerő elvándorlását is előidézheti.
Arról is beszámolt, hogy a VDSZ elnöksége szerdán fogadott el egy nyilatkozatot, amely a gáziparban dolgozók melletti kiállást hangsúlyozza. Ezt hamarosan nyílt levél formájában juttatják majd el az érintett minisztériumnak. Székely Tamás szerint erre azért van szükség, mert a sajtóban felmerültek olyan hírek, hogy újabb rezsicsökkentési hullám indulhat.
A nyilatkozatban egyebek mellett kiemelték: olyan gázárstruktúrát kell kialakítani, ami lehetővé teszi a szolgáltatóknak a megfelelő szolgáltatási színvonal fenntartását, illetve a megfelelő bérezési rendszer kialakítását. Székely Tamás szerint a bérkérdés mellett a közműszolgáltatásoknál szükséges beruházások visszaesése jelenti a másik megoldandó problémát, amit a rezsicsökkentés okozott.