A közgyűlés fideszes elnöke, Nagy Csaba köszöntőjében úgy fogalmazott: a kitüntetettek áldozatos munkája tetten érhető a megye hétköznapjaiban. Egyúttal jelképesnek nevezte az ünnepség helyszínét - a pécsi Papnövelde utcában található közgyűlési dísztermet -, amelyet közadakozásból építettek.
A méltatás szerint Csányi Sándor a megye gazdasági életének fellendítését elősegítő tevékenységének és aktív társadalmi, jótékonysági szerepvállalásának elismeréseként kapta meg a megyei díszpolgári címet. Hangsúlyozták: Baranyában több vállalkozás fűződik Csányi Sándor nevéhez, köztük a Bonafarm-csoporthoz tartozó Bóly Zrt. és a villányi Csányi Pincészet Zrt. Az általa alapított cégek több mint 5500 embert foglalkoztatnak, valamint beszállítóikon keresztül további több ezer családnak biztosítanak megélhetést.
A méltatásban kitértek az üzletember karitatív tevékenységére is, kiemelve, hogy a Csányi Alapítvány 2007-ben Pécsett indult Életút programjának keretében a megyeszékhelyen 71 gyermek tanul. A szervezet Mohácson - negyvenhat tanulóval - közösségi házat üzemeltet.
Csányi Sándor a díjat megköszönve jelezte, hogy továbbra is aktív, fejlesztő szerepet vállal a megye gazdasági életében. A Magyar Labdarúgó Szövetség elnöki tisztségét is betöltő üzletember utalt arra, hogy fontosnak tartja a baranyai és a pécsi labdarúgás fejlesztését is.
Udvardy Györgynek a Pécsi Egyházmegye hit- és közéletének alakítása során, valamint az egyházi intézmények megújítása terén végzett tevékenysége elismeréseként adományoztak megyei díszpolgári címet. A tisztségét 2011 áprilisa óta betöltő egyházi vezető az egyházmegye 83. püspöke.
A méltatás szerint az egyházi fenntartású intézményben tanulók száma Udvardy György beiktatása óta megduplázódott, valamint az egyházmegye több - korábban bezárásra ítélt -, hátrányos helyzetű gyermekeket nevelő óvodát és iskolát vett egyházi tulajdonba. Az elmúlt öt évben mintegy nyolcvan plébániát újítottak fel - tették hozzá.
Felidézték az egyházmegye tavaly augusztusban lezárult, mintegy 1,5 milliárd forintos európai uniós forrásból megvalósított pályázatát is, amelynek keretében felújították a püspökség kiemelt jelentőségű szakrális-liturgikus épületeit. Udvardy György beszédében a közjó előmozdításának fontosságát kiemelve, a bibliai Jeremiás próféta könyvéből idézve az egyházmegye céljáról úgy fogalmazott: "a reményt és a jövőt szeretnénk szolgálni".