Mint mondta, a parlament nem állja ugyan útját a Brexittel kapcsolatos népszavazás végrehajtásának, de komoly feltételeket szabhat. A minisztereket felszólíthatja arra, hogy tegyék közzé, milyen álláspontot képviselnek a tárgyalások során. Szerinte az EU nemet mond majd a brit kormány első javaslatára, amelynek követeztében Nagy-Britanniában nőhet az idegengyűlölet.
Hasonlóképpen nyilatkozott előzőleg a Sky televíziónak Enda Kenny ír miniszterelnök, aki úgy foglalt állást, lehetetlen két év alatt lezárni a britek Európai Unióból való kilépésével kapcsolatos tárgyalásokat. Ezért elkerülhetetlen lesz egy átmeneti időszak bevezetése – vélekedett. Theresa May brit kormányfő korábban azt közölte, hogy a kilépésről szóló formális tárgyalásokat március végén kezdené meg, a tárgyalások pedig – az EU előírásainak megfelelően – két évig tartanának. Ez az intervallum egyébként bármeddig meghosszabbítható. Enda Kenny azt is megjegyezte, meggyőződése, hogy a britek kilépése meg fog történni, arról azonban nem akart becslésekbe bocsátkozni, hogy az átmeneti időszak mennyi időt vehet igénybe. Úgy vélte azonban, hogy ez hosszabb ideig tart annál, mint amire sokan számítanak.
Az ír miniszterelnök utalt arra, hogy Európa egyelőre nem látott semmilyen konkrét brit kormányzati tervet a Brexit lebonyolítására vonatkozóan. S minden illetékes mást és mást mondott ebben a kérdésben.