Szeptemberben Polt Péter legfőbb ügyész költségvetési csalás és magánokirat-hamisítás gyanújával indított eljárás miatt indítványozta, hogy függesszék fel a Jobbik EP-képviselőjének mentelmi jogát. Kovácsnak korábban a kémügye miatt is felfüggesztették a mentelmi jogát. A jogi bizottságban a jelentéstevő Heidi Hautala finn zöldpárti képviselő lesz, akinek meg kell vizsgálnia, hogy mi az eljárás valódi célja: politikai lejáratás vagy az igazságszolgáltatás. A bizottság több körben foglalkozik majd zárt ülésen a mentelmi ügy tárgyalásával. Egy alkalommal az érintett is szólhat majd saját védelmében.
A testület egyszerű többséggel szavaz a javaslatról, akárcsak az EP plenáris ülése, amely dönt a mentelmi jog felfüggesztéséről vagy annak megtagadásáról. A gyanú szerint Kovács 2012–2013-ban gyakornoki szerződést kötött négy magánszeméllyel. A Legfőbb Ügyészség tájékoztatása szerint a megállapodások alapján ezek a személyek Brüsszelben négy és hat hónapos szakmai gyakorlatot teljesítettek, valójában azonban nem jártak ott és semmilyen munkát nem végeztek. Mindezzel a képviselő jogtalan anyagi előnyt biztosított az "álgyakornokoknak".
Nem tud Kovács Béla újabb mentelmi ügyéről a kancelláriaminiszter. Lázár János a tegnapi Kormányinfón lapunk munkatársát a legfőbb ügyészhez irányította. A Miniszterelnökség vezetője nem is hallott arról, hogy a jobbikos EP-képviselőt ismét meggyanúsították és Polt Péter mentelmi joga felfüggesztését kérte az Európai Parlamenttől. Lázár arra sem válaszolt, hol tart a kémügy, amivel szintén Kovácsot vádolják. Ezzel szintén Polthoz irányította a Népszavát.