Nagy-Britannia;államháztartási többlet;

- Változás a brit büdzsében

A korábbi tervekkel ellentétben a brit kormány már nem törekszik az államháztartási többlet elérésére a 2019-2020-as pénzügyi évben, tekintettel a tervezettnél várhatóan gyengébb gazdasági növekedésre - mondta szerdán a brit pénzügyminiszter.

Philip Hammond a költségvetésről és a gazdaság állapotáról szóló szokásos őszi parlamenti beszámolóban a brit EU-tagságról éppen öt hónapja, június 23-án tartott - a kilépést pártolók által szűk többséggel megnyert - népszavazás óta először tájékoztatta hivatalosan az alsóházi képviselőket a kormány új költségvetési és makrogazdasági előrejelzéseiről.

Hammond közölte: a népszavazási eredmény következményeinek figyelembevételével készített új számítások szerint a brit költségvetés halmozott hitelfinanszírozási igénye a 2021-ig terjedő előrejelzési időszakban várhatóan 122 milliárd fonttal (44 ezer milliárd forinttal) haladja meg azt a szintet, amelyet a kormány a folyó pénzügyi évre márciusban beterjesztett költségvetésben valószínűsített.

Kijev reménykedve tekint a ma Brüsszelben esedékes Európai Unió-Ukrajna csúcstalálkozóra. Petro Porosenko elnök abban bízik, hogy az EU bejelenti, mikor szünteti meg a vízumkényszert az országgal szemben.