2014 októberében ugyanis az amerikai National Policy Institute nevű szervezet fajvédő konferenciát tervezett Budapestre. Pintér Sándor belügyminiszter akkor beutazási és tartózkodási tilalmat rendelt el a konferenciára érkező külföldi résztvevőkkel szemben. Sőt „közismerten rasszista nézeteket terjesztő” előadóknak nevezte őket – emlékeztetett a 444.hu. A főszervező, Richard Spencer viszont már Budapesten volt, mire életbe lépett volna a tiltás, az elutazása előtti estén pedig letartóztatták egy budapesti bárban. "Azt gondoltuk, nem lesz problémánk. Azt hittük, a kormányt nem érdekli. De erkölcsileg így is nekünk van igazunk" - mondta akkor a Buzzfeednek. Ez még a magyar kormány bevándorlóellenes fordulata előtt volt, de már azután, hogy Orbán meghirdette az illiberális demokráciát, és látványosan Oroszország felé fordult. A konferenciára hivatalos volt Alekszander Dugin, Putyin ideológusa is.
Spencer most azért lett érdekes, mert ő a Donald Trump körüli szellemi erőtér, az „alt right” meghatározó alakja, konkrétan a kifejezés is tőle származik, 2010-ben indított egy honlapot Alternative Right címmel. Spencer a múlt héten nyilatkozta azt, hogy elképzeléseik Trump győzelmével kerülnek be végre a mainstreambe. Az „alt right”-osok magukat alternatív jobboldalinak nevezik, az identitásukat újra megtaláló fehér férfiakból, a végletes politikai korrektség ellen lázadókból, mezei rasszistákból és internetes trollokból álló laza szövetségben működnek. Arról persze nincs szó, hogy Spencer formális szerepet kapna az amerikai kabinetben. Arra viszont számítani kell, hogy az „alt right” innentől növekedni fog, és meghatározó szerepet kap az amerikai jobboldalon.
A magyar kormány azóta már máshogyan értékeli ezt a politikát. "A világnak mindig jót tett az, ha sikerült magát kiszabadítani az éppen uralkodó ideológiai irányzatok fogságából, és vissza tudott térni a valóság talajára" - mondta Orbán Viktor Trump győzelme után, amit a demokrácia működéseként ünnepelt.