A megválasztott elnök ezzel pontot tesz a régóta tartó pereskedésre, és a november végére kitűzött tárgyaláson San Diegóban már meg sem kell jelennie. A döntés értelmében az időközben megszűnt Trump Egyetem mintegy hatezer volt hallgatója kap kártérítést.
A Trump Egyetemet a milliárdos üzletember 2005-ben alapította, üzleti tanulmányokat oktattak ott busás tandíj ellenében. Néhány volt hallgató azonban - már évekkel a tanulmányok befejezése után - elégedetlenségét fejezte ki az oktatás színvonalával, azzal érvelve, hogy nem lett belőle gazdag ember - ahogyan azt az egyetem reklámjában ígérték -, és a tanárok sem megfelelő színvonalúak voltak. A volt hallgatók kártérítési keresetei másfél évvel ezelőtt különösen megszaporodtak, amikor Donald Trump bejelentette, hogy indul az elnökjelöltségért.
A választási kampány idején Trump egyáltalán nem hajlott arra, hogy megegyezzen a felperesekkel, mondván, hogy nincs igazuk, a tananyagban foglaltakat elsajátíthatták, és aztán már csak az egyéni képességeiken múlt, hogyan hasznosították a tanultakat. "Ezt az ügyet nagyon könnyen lezárhattam volna, de nem szoktam könnyen lezárni olyan ügyeket, amelyekben nekem van igazam" - mondta Trump még a tavasszal. Amióta azonban elnökké választották, Gonzalo Curiel szövetségi bíró megállapodásra próbálta bírni a feleket, hogy elkerüljék a komplikált peres eljárást, amellyel a megválasztott elnöknek - miközben éppen a leendő kormány összeállításával foglalkozik - szembe kellene néznie.
Trump ügyvédjei már a múlt héten jelezték, hogy ügyfelük valószínűleg megváltoztatja korábbi álláspontját, és hajlandó a megegyezésre.
A megállapodás értelmében az összegből több mint hatezer volt hallgatónak fizetnek kártérítést, ezenkívül Trumpnak be kell fizetnie egymillió dollárnyi büntetést New York államnak, az ott érvényes oktatási törvények megsértése miatt. A megállapodásban ugyanakkor nem szerepel az a megállapítás, hogy Donald Trump csalt volna.