A francia elnökségre pályázó hét jobboldali jelölt csütörtökön este tartotta utolsó televíziós vitáját. A jobboldali Le Figaro értékelése szerint a jelöltek nem álltak elő gyökeresen új javaslatokkal. A lap szerint a három legesélyesebb jelölt, Juppé, Fillon, valamint Nicolas Sarkozy volt köztársasági elnök nem akart a finisben korábbi stratégiáján változtatni. Juppé, Bordeaux polgármestere, a közvélemény-kutatások szerint gyorsan felfelé araszoló Francois Fillon volt miniszterelnököt támadta. Szerinte az ő programja a legkevésbé szavahihető. „Fillon úgy állítja be magát, mintha ő képviselné a legreálisabb programot. Véleményem szerint azonban ez a legkevésbé hihető az összes közül” – fejtette ki Juppé. Mint mondta, nem lehet egyik napról a másikra kirúgni az államigazgatásból egy sor alkalmazottat, amint ez Fillon programjában szerepel, de a munkaidőt sem lehet egy csapásra megemelni.
Felmérések szerint ugyanakkor a vita is megerősítette azt a tendenciát, amely szerint egyre javít megítélésén Francois Fillon. Az Elabe közvélemény-kutató iroda szerint a jobboldali szavazók közül 33 százalék őt látta a leginkább meggyőzőnek. Ezzel messze megelőzte Sarkozyt és Juppét. Előbbit 26, utóbbit 25 százalék tartotta a leghihetőbbnek. A teljes lakosság körében is Fillon végzett az élen 36 százalékkal, itt azonban nincs akkora különbség a volt kormányfő és Juppé között, aki 32 százalékot kapott. Sarkozy e felmérésben messze lemaradva harmadik mögöttük, 18 százalékkal. A kutatás szerint minden negyedik megkérdezett annak a véleményének adott hangot, hogy az összes jelölt közül Francois Fillon lenne a legrátermettebb köztársasági elnök. A listát továbbra is Juppé vezeti 40 százalékkal, érdekes azonban, hogy Sarkozy már csak a harmadik, 19 százalékkal. Az előző felméréshez képest Juppé két százalékot rontott, Fillon hetet javított, Sarkozy megítélése viszont stagnált.
Egy másik felmérés szintén megerősíti azt a trendet, amely szerint mind népszerűbb a választók körében Fillon. Az Opinionway iroda felmérése szerint, amelyet a Le Point közölt, 37 százalék azt mondta, jobb lett a volt miniszterelnökről alkotott véleménye az utolsó vita során. Mindössze 10 százalék nyilatkozott úgy, hogy rosszabb a véleménye Fillonról.
Az utolsó vita vesztese ezen kutatás szerint egyértelműen Sarkozy volt, akiről 26 százalék közölte: rosszabb lett a róla alkotott véleménye. Csak 12 százalék körében javított megítélésén. Alain Juppé megítélése ebben a felmérésben stagnált, hiszen 17 százalék nyilatkozott úgy, hogy jobb véleményt alakított ki róla, míg ugyanennyien vélekednek negatívabban. 66 százalék véleménye azonban nem változott.
Sok függ attól, amint azt már a korábbi felmérések jelezték, hányan vesznek részt a voksoláson. Minél többen járulnak vasárnap az urnákhoz, annál nagyobb lehet Juppé fölénye a többiekkel szemben. A közvélemény-kutatók azonban sötétben tapogatóznak a várható részvétel kapcsán. Némi támpontot jelenthet azonban, hogy 2011-ben, a szocialisták előválasztásán 2,66 millióan vettek részt, ami az akkor regisztrált 46,03 millió választó 5,8 százalékának felelt meg. Fél évvel később az elnökválasztáson 79,5 százalékos volt a részvételi arány. Amennyiben most is mintegy öt százalék szavazna, a Kantar Sofres Onepoint felmérése szerint csak egy százalékkal végezne Juppé Sarkozy előtt. 14 százalékos részvétel esetén azonban már mintegy tíz százalék lenne a különbség. Fontos megjegyezni azonban, hogy a felmérés még a harmadik vita előtt készült.