Nem vizsgálhatta a Rogán Antalról megjelent információkat a nemzetbiztonsági bizottság, mert a testület kormánypárti tagja ezt tegnap megakadályozták. A Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszterről múlt pénteken közölt tényfeltáró cikket az Index, amelynek a bizottság szocialista elnöke szerint Magyarország külgazdasági és nemzetbiztonsági szempontjából is lehetnek releváns elemei, ezért szerették volna, ha az üggyel foglalkozik a testület. Molnár Zsolt a zárt ülés után bejelentette, a kormánypárti képviselők ehhez nem járultak hozzá.
Szél Bernadett, a testület LMP-s tagja árulkodónak nevezte a történteket, amikből arra következtet, hogy el akarják tusolni az újabb Rogán-ügyet. Az LMP társelnöke az Index cikkének megjelenése után közölte, vizsgálják annak lehetőségét, hogy büntetőfeljelentést tegyenek a kabinetminiszter ellen. Vélhetően Szél Bernadettnek igaza volt, amikor azt mondta, bizottságot eszközként használják kormánypártok: a rendőrség vagy ügyészség helyett az ülés szünetében
Németh Szilárd, a testület és egyben a Fidesz alelnöke figyelemelterelésként bejelentette: biztos, hogy a rendőrök a "Teréz körúti robbantót fogták el, az ügy teljes felgöngyölítése és megoldása célegyenesben van". Ügyészségi tájékoztatásra hivatkozva azt is közölte, hogy az elkövető a rendőrség mint intézmény ellen hajtott végre tervezett és előkészített támadást. A gyanúsított viszont nem működik együtt a hatóságokkal. A két sebesült rendőr fel fog épülni, mindketten a rendőrség kötelékében maradnak. Molnár is megerősítette, az elkövetőt fogták el, ám miután az ügy motívumáról keveset tudnak, a bizottság figyelemmel kíséri a nyomozást, és választ vár arra, miért történt a bűncselekmény.
A testület tagjait tájékoztatták a TEK keddi több helyszínen végrehajtott akciójáról is. Emlékezetes, kedd hajnalban és reggel - a bőnyi rendőrgyilkosság nyomán - az ország különböző régióiban egyszerre ütött rajta a Terrorelhárítási Központ a Készenléti Rendőrség a Magyar Nemzeti Arcvonalhoz (MNA) tartozókra, 12 ember került előzetes letartóztatásba, a házkutatások során sorozat- és maroklőfegyvereket, robbanóanyagot foglaltak le.
A nemzetbiztonsági bizottság fideszes alelnöke azt nem árulhatta el, hogy a fegyvereket belföldön vagy külföldről szerezhették be, azt viszont cáfolta, hogy a köztársasági elnök rokona a bőnyi gyilkosságot elkövető Magyar Nemzeti Arcvonal alapítójának, sőt semmilyen egyéb kapcsolata sincs vele. Áder János az Alkotmányvédelmi Hivatalhoz fordult, amely ismét elvégezte az államfő nemzetbiztonsági átvilágítását, az eredményt a bizottság megismerhette. Németh tegnap kezdeményezte, hogy a honvédelmi és rendészeti bizottsággal együttes ülésen hallgassák meg Pintér Sándor belügyminiszter beszámolóját arról, milyen szélsőjobboldali és paramilitáris szervezetek vannak Magyarországon és azoknak vannak-e magyar vagy nemzetközi politikai kapcsolatai.
Azt Molnár Zsolt is megerősítette, hogy a bőnyi rendőrgyilkosság gyanúsítottja nem áll kapcsolatban közjogi méltósággal, de parlamenti párttal sem. Az MNA létező szervezet, pár tucat taggal, de az utóbbi években visszaszorult a tevékenysége, megcsappant a tagsága és működési nehézségekkel küzd. Ilyen szervezetnek jogállamban nincs helye - tette hozzá. Az LMP társelnöke szerint akkor nyugodhat meg mindenki, ha a szervezetet sikerül maradéktalanul felszámolni. "Lesz dolga a Fidesz propagandagépezetének, hogyan kösse majd össze a Magyar Nemzeti Arcvonalat, akár annak valamelyik tagját a Jobbikkal" - fogalmazott Mirkóczki Ádám. A testület jobbikos tagja megismételte, az ügyben nincs parlamenti párthoz köthető politikai szál.