Ez volt Szöul történetének egyik legnagyobb ellenzéki megmozdulása, a nyolcvanas évek vége óta. A megmozduláson diákok, fiatalok és gyermekek éppúgy részt vettek, mint munkások, parasztok és nyugdíjasok, de katolikus apácák és fiatal párok is felbukkantak. Mindez arra utal, hogy a társadalom egésze az államfő ellen fordult. Sokan vidékről utaztak fel a fővárosba, hogy kifejezzék az elnök politikájával szembeni elégedetlenségüket.
A rendőrség 25 ezer tagja ügyelt a rendre. Blokádokkal, buszokkal, kamionokkal torlaszolták el az elnöki hivatal felé vezető utcákat, így csak egy kilométerre tudták megközelíteni az elnöki hivatalt. A dél-koreai fővárosban egyre többször tüntetnek az elnökkel szemben, legutóbb egy héttel korábban vonultak tízezrek az utcára.
A botrány azután robbant ki, hogy kiderült. Pak elnök tanácsadója, Csoj Szun Szil arra használta fel a kapcsolatát az elnökkel, hogy a dél-koreai vállalatoktól pénzt csalt ki, amit állítólagos jótékonysági szervezete kapott meg, valójában azonban személyes vagyonát gyarapította. Csojt azzal is vádolják, hogy befolyásolta az államfő döntéseit. A 60 éves nő csalás miatt vizsgálati fogságban van.