hulladék;7-en a 7-ről;

- 7-en a 7-ről - Mit szól hozzá, hogy Erdogan kivégzi az ellenzéki médiát?

Arató András

Klubrádió

Valójában irigylésre méltó a török sajtó helyzete, mert ott gazdasági okokból nem szűnnek meg lapok. Ám mégsem kell irigykedni, mert a következő megfogalmazás pontosabb: Törökországban nem gazdasági okok miatt hallgatnak el ellenzéki médiumok. A legpontosabb megfogalmazás: Törökországban sem gazdasági okok állnak az ellenzéki sajtó felszámolása mögött. Ott is a nép szabadságáról van szó. Vagyis ott sem. Őszintén szólva, nekem ez az Erdogan nem igazán szimpatikus. Ő sem.

Avar János

újságíró

Árulkodó jel. Nagyon retteghet, aki újságoktól fél. Ha egy vezetőnek van önbizalma és az ellenzéki lap bajba kerül, akkor a miniszterelnök szól a bankelnöknek, s megmentetik. Persze, ha Hornnak hívják. S De Gaulle sem engedte 68-ban lecsukatni Sartre-t, mert nem akart ezzel bekerülni a történelembe. Viszont vannak, akik azt képzelik, hogy a jövő történelmét is átírhatják, nemcsak a múltat. Erdogant a törökök szultánnak nevezik. Mi legfeljebb budai basának a miénket.

Bolgár György

rádiós újságíró

Mit szólhatnak ehhez a kivégzésre várók? Legföljebb azt, hogy ne szólj szám, nem fáj fejem. Aztán még így is fáj. Úgyhogy tekintsünk inkább derűsen a jövőbe, pardon, a múltba: népünk nagy vezére élt, él és élni fog.

Farkasházy Tivadar

Hócipő

Elég megnézni, mit tesz Putyin és Erdogan, pár hónap múlva itt is bekövetkezik. Mivel a nyugat még mindig nem tesz semmit, itt egy friss hír, mire számíthatnak Magyarországon. Egyszerűen bezárták az Amnesty International moszkvai irodáját, miután a szervezet elkezdte firtatni az orosz börtönökben zajló fogolykínzásokat. A munkatársak egy papírt találtak irodájuk bejáratánál, hogy az épület, amelyet 20 éve béreltek, mostantól a városé. A zárat lecserélték és az áramot is lekapcsolták.

Horváth István

hírlapíró

Sebes szerkesztő úr amikor elküldte az e heti kérdést, jó szokásához híven ez alkalommal is hozzábiggyesztett egy értelmező mondatot, hogy segítsen az olykor aktuális események ismeretének hiányában szenvedő hírlapírónak. Rávezető magyarázata most eképpen szólt: "Erdogan török elnök, nem magyar." Kösz a segítséget Gyuri, én magam már nem tudnám megkülönböztetni őket.

Horváth Zoltán

újságíró

A szomszéd tehenének a mienkével párhuzamos elhullása hagyományosan nagy megnyugvással szokott eltölteni bennünket. Milyen jó érzés látni, hogy máshol se jobb, sőt: bizonyosan találhatunk még olyan momentumokat is, amelyek alapján végülis mi jártunk jobban. Sic itur ad astra, magyarán: ekként pályázhatunk ismét a legvidámabb barakk kitűntető címre. Mi több, ha nagyon igyekszünk, a végén még visszakaphatjuk az orosz fegyőröket is...

Veress Jenő

a Népszava főmunkatársa

Hülye ez az Erdogan, hiszen meg is vehetné mindet és habonyizálhatná. Az új Kurdszabadság például dicsőíthetné őt és Putyint. És janicsárképzőbe küldhetné a „gülenistákat”. Egy (elsőre virtuális, munkajogi) börtön például jó szerkesztőség lehetne, nem kóricálnának oknyomozni mindenféle újságírók. Van még mit ellesni a mi Nagy Tanítónktól.

 A Demokratikus Koalíció szerint a magyar hatóságok ismerték Ghaith Pharaon üzletember múltját, amikor megadták neki az egyéves beutazási engedélyt.