A taláros testület arra hivatkozva semmisítette meg a tendert, hogy nem az arra kijelölt testület, a Nemzeti Távközlési Tanács (ESR) döntött annak kiírásáról, hanem a kormány lényegében saját hatáskörébe utalta az ügyet. Az ESR működésképtelenné vált, mivel a kormány és az ellenzék képtelen dűlőre jutni annak összetételéről. A tender kiírásakor a kormány előnybe hozta magát, mivel két a kabinet nagyobbik pártjához, a Szirizához közeli országos csatornát akart létrehozni.
Abban szinte minden politikai szereplő egyetért, hogy az országos frekvenciák újraosztására szükség van. Az eltelt évtizedekben oligarchák kezére kerültek televíziók, akik saját kényük-kedvük szerint befolyásolták a közvéleményt. A jelenlegi kormány szerint az ország nem lenne képes négynél több országos kereskedelmi televíziót eltartani, ezek számát hárommal csökkentené. S mivel a négyből kettő kormány közeli lett volna, alaposan átalakult volna a helyi médiapiac. Athénban azonban még van annyira erős az igazságszolgáltatás, hogy az alkotmányba ütköző döntést megsemmisítse függetlenül attól, hogy a legfelsőbb bíróságot számos támadás érte a Sziriza részéről az elmúlt hónapok folyamán. A kormány mindent megtett azért, hogy a befolyása alá hajtsa a taláros testületet: Alekszisz Ciprasz kormányfő új elnököt nevezett ki az élére, aki egy sor eljárást állított le. Később egy a kormányhoz közeli média összehangolt támadást intézett a bíróságnak egy Ciprasszal szemben kritikus elnökhelyettese ellen.
A legfelsőbb bíróság döntése még nem jelenti azt, hogy a Sziriza feladja a médiapiac átalakítására vonatkozó terveit. Olga Gerovasszili kormányszóvivő azt közölte, „senki sem állhat a kormányzat útjába”. Ez azt jelenti, hogy a kabinet olyan törvény elfogadását tervezi, amely lehetővé tenné az ideiglenes sugárzási engedélyek kiosztását. A szóvivő azt is mondta, a döntés miatt a kormánynak vissza kell fizetnie a frekvenciákért kapott pénzt, ami miatt „sok diákot fosztanak meg attól, hogy étkezhessenek iskolájukban”. Később aztán a kabinet valamelyest visszavett a harcias hangnemből, s arra kérte az ellenzéket, hétfőn tartsák meg a Nemzeti Távközlési Tanács ülését.
A legfelsőbb bíróság döntése rövid távon befolyásolja a kormány sorsát. Ciprasz minisztercseréket helyezett kilátásba, a kabinet átalakítására azonban az események hatására később kerül majd sor. Nikosz Pappasz, aki Ciprasz embereként próbálta újraformálni az ország médiatérképét, addig hivatalban marad, amíg nem találnak megoldást az új frekvenciák újbóli kiosztására.