LMP;Bőny;Bőnyi rendőrgyilkosság;

- Gyilkosság Bőnyön - Hogyan jutott fegyverhez a szélsőjobbos aktivista?

A LMP részvétét fejezte ki a Bőnyben meggyilkolt rendőr családjának, és a rendőrségnek, emellett kezdeményezi, hogy az Országgyűlés Nemzetbiztonsági bizottsága vegye napirendjére az ügyet.

Szél Bernadett, az LMP társelnöke szerdai közleményében azt írta: pártja kezdeményezi, hogy a nemzetbiztonsági bizottság vegye napirendjére az ügyet, és a szolgálatok adjanak magyarázatot arra, miként juthatott lőfegyverhez "egy közismerten veszélyesnek tekinthető szélsőjobboldali aktivista". 

Az MSZP a nap folyamán korábban közleményben tudatta: a nemzetbiztonsági bizottsága soron következő ülésén megvizsgálja a bőnyi, rendőrök elleni támadás hátterét és megvitatja, hogy milyen intézkedésekkel akadályozható meg a szélsőjobboldali, militáns szervezetek, illetve ezek tagjainak lőfegyverhez jutása.

Szerda reggel gépkarabéllyal adott le öt-hat lövést a Győr-Moson-Sopron megyei Bőnyben egy 76 éves férfi, és megölt egy rendőrt. A meggyilkolt 46 éves rendőrt, aki 25 éve szolgált a rendőrség kötelékében, alezredessé léptették elő és hősi halottá nyilvánították.

A rendőrségi épületeken gyászzászlóval, a szolgálati gépjárműveken gyászszalaggal tiszteleg a rendőrség a Bőnyben 46 évesen lelőtt munkatársa, Pálvölgyi Péter helytállása előtt - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata a police.hu oldalon szerda délután.