A futballban rengeteg játékos és edző kiemelte már a játékot követő értékelésében a hazai pálya előnyét, hangsúlyozta a saját aréna sokszor pontokat jelentő otthonosságát. A honi élvonal tucatnyi csapata is ezt az igazságot erősíti szereplésével: az éllovas Vasas legutóbbi négy, a mögötte következő Videoton és a 13. fordulót megelőzően másodikként álló Haladás korábban három-három alkalommal tartotta otthon a pontokat, de a tabella második felében helyezkedő MTK-nak is volt, hogy egymásután négyszer sikerült ez a bravúr. A címvédő Ferencváros góljainak jelentős hányadát – 25-ből 21-et – az Üllői úton szerezte.
A fentiekkel szemben éppen a Dunaújvárosban – s immáron szombat óta az Új Hidegkuti Stadionban is – jó sorozatot teljesítő MTK az a csapat, amely egyelőre képtelen vendégként győzedelmeskedni. A kék-fehérek hat próbálkozásuk során gólt is alig lőttek: a DVSC hálóját a Nagyerdei Stadionban egyszer, a Vasasét a Fáy utcában kétszer terhelték. A kevésbé acélos idegenbeli teljesítmény a kék-fehérek részéről már hagyományosnak mondható, hiszen az előző idény egészében is csupán két csapatot győztek le házon kívül.
Meglepetésre a most zajló pontvadászatban, az idegenben eredménytelen együttesek között találjuk a bajnoki cím védőjét is. A Ferencváros játékosai a hét meccset játszó Gyirmóttal azonos számú, mindössze négy találatot értek el hat vendégszereplésük során: ez a Honvéd és a már említett Rába-parti csapat azonos arányú (1-0) legyőzése mellett két döntetlent, valamint kettő vereséget eredményezett. Ha azt nézzük, hogy a 2015/2016-os idényben Thomas Doll csapata összesen öt párharcot nem nyert meg a Groupama Arénától távol, ismételten megmutatkozik, hogy ez az FTC nem az, amely tavaly tetemes pontelőny birtokában, idejekorán koronáztatott bajnokká.
Külön bekezdést érdemel a kiesés rémétől leginkább fenyegetett hármas, a Gyirmót, a Diósgyőr és a Paks triója is, noha az egyaránt hét-hét alkalommal vendégszereplő felek közül „kiemelkedik” az újonccsapat. A Gyirmót pontjainak csaknem felét idegenben gyűjtötte, annak ellenére is, hogy csupán egyszer tudott az Alcufer Stadionon kívül nyerni. A harmatosan teljesítő borsodi és tolnai együttes egy siker és egy remi mellett ötször pont nélkül tért haza: a Paks 15, a DVTK 18 gólt kapott idegenben, ami negatív csúcs az NB I mostani kiírását tekintve.
A szombati, mezőkövesdi fiaskó (3-0) után negyedikként rangsorolt Haladás elsősorban soproni „albérletében” brillírozik, a leghűségesebb városban például vereséget szenvedett az éllovas Vasas és a Ferencváros is a szombathelyiek vendégeként. Mészöly Géza együttese ideiglenes otthonában csupán egyszer zárt pont nélkül, vendégségben viszont három vereség, egy döntetlen és két siker, öt szerzett gól ellenében tíz kapott a mérleg – az egyik diadal mondjuk különösen értékes, hiszen augusztusban, Debrecenben nyert a Haladás.
Vendégként a nyáron még az Európa-liga selejtezőében érdekelt DVSC is háromszor nullázott. A várakozások alatt teljesítő hajdúságiak mentségére legyen mondva, hogy a Debrecen „csak” a rangadóit bukta el: sorrendben a Vasas, a Videoton és a Ferencváros várát volt képtelen bevenni.
Természetesen pozitív példa is akad a honi élvonalban a vendégszerepléseket illetően, hiszen a megszerezhető 18-ból összesen öt bajnoki pontot hullajtott el „útközben” a Vasas. Az angyalföldiek a félév szenzációját szolgáltatják azzal, hogy a 13. – s pontelőnyüknek köszönhetően biztosan a 14. – forduló után is vezetik a táblázatot. Sikerüket felértékeli, hogy az angyalföldiek pillanatnyilag az idegenbeli és otthoni eredményeket összesítő táblázat alapján is elsők. Nem volt ez mindig így: a Vasas a hét vendégmeccsen megszerzett 13 pontjával éppen annyinál jár, mint amennyit tavaly a bajnokság zárásakor, 17 idegenbeli szereplés után írtak az akkor a kieséstől épphogy megmenekülő, most listavezető gárda neve mellé.