Bernard Cazeneuve francia belügyminiszter szerint minden békésen és a terveknek megfelelően zajlott. Reményét fejezte ki, hogy a teljes tábort fel tudják majd számolni. Segélyszervezetek azonban továbbra is összetűzésektől tartanak. Kétezren ugyanis jelezték, maradni kívánnak, s tovább akarnak haladni Nagy-Britannia felé. Azok, akik buszokon elhagyták a helyszínt, ők saját akaratukból mentek el Calais-ból.
A dzsungel felszámolásának megkezdése után élesen bírálta a kormányt Natacha Bouchart, a város polgármestere. Szerinte minden egyszerűbb lett volna, ha már márciusban megkezdték volna a műveletet. „Nem lett volna megengedni azt, hogy ezen a területen 10 ezer menekült verődjék össze” – fejtette ki. Mint mondta, a helyi rendőri erők állandó riadókészültségben vannak, mert a területen maradtak a kiürítést ellenző No Border mozgalom aktivistái.
A bevándorlókat a tervek szerint az ország 160 felvevőközpontjában helyezik majd el. Itt benyújthatják menedékkérelmüket. A francia bevándorlási hatóság munkatársa, Didier Leschi azt közölte, meg kell győzniük az embereket arról, el kell fogadniuk a döntést, s fel kell adniuk azt az álmukat, hogy Nagy-Britanniába kerüljenek. „Ez lesz a legnehezebb része” – ismerte el. Pascal Brice, a bevándorlási hatóság vezetője ígéretet tett a menedékkérelmek gyors elbírálására.
A dzsungel felszámolása a tervek szerint egy héten át tart majd. Tartva attól, hogy sok menekült nem lesz hajlandó belenyugodni a döntésbe, 1250 rendőr is jelen lesz. Hétfőre virradó hajnalban ismét összetűzések voltak a menekültek és a biztonsági erők között. Néhány afgán menekült vasárnap bejelentette, ellenállnak majd. „Mindenképpen el akarunk jutni Nagy-Britanniába” – hangoztatták. Hivatalos közlések szerint 6400-an maradtak a sátortáborban, segélyszervezetek azonban 8100-ra becsülik az itt maradtak számát.
lásd még: Lebontják a calais-i dzsungelt