A Wolff-ügynökség jelenti: A szövetséges főhadiszállások hivatalos jelentései tiszta képét adják a román fronton történt legutóbbi eseményeknek és áttekinthetővé teszik az ottani helyzetet, amely részben már befejezést nyert. Erdély ellen három román hadsereg vonult föl. Föntről, az északi román szárnytól kezdve ezek a hadseregek a következők:
A III. (északi) román hadsereg, amely Dél-Bukovinában a déli orosz hadsereg balszárnyára támaszkodott, a Gyergyói-hegységet igyekezett átlépni, hogy a Maros felső folyásának völgyét meghódítsa. Célja Marosvásárhely volt.
Ezt követte a 11. (középső) román hadsereg, amely azt a célt tűzte ki maga elé, hogy Erdély kiugró csúcsterületét megszállja. Végül, ha a III. (déli) román hadsereg, amely ellenségünk főhaderejének volt tekinthető. Tekintettel arra, hogy az osztrák-magyar-román határ Bukovinától a Dunáig 600 kilométer hosszú, az osztrák-magyar hadvezetőség nem bocsátkozott abba a kétséges vállalkozásba, hogy határait önmaga megvédje.
Az események fényesen igazolták a monarchia haditervét, amely a románok olcsó sikereit hamarosan a múlt szomorú emlékeivé tette. Falkenhayn tábornok seregeinek közismert sikereit a brassói győzelem koronázta meg, amely nemcsak az ellenség elűzetésével, hanem a déli román hadsereg teljes megsemmisítésével végződött.
A tekintélyes zsákmánynál erkölcsi és stratégiai szempontból sokkal értékesebb eredménye a győzelemnek, hogy Brassó visszahódítása után csapataink a fontos Vöröstoronyi-szorost is megszállták és immár román földön állanak. Ugyancsak a déli román hadsereg súlyos vereségének közvetlen következménye, hogy az ellenséges haderők Erdély keleti részében is visszavonulásra kényszerültek és így alig két hét leforgása alatt Erdély területét teljesen megtisztítottuk az ellenségtől.
A Dobrudzsában az ellenség sok balsikerétől eltekintve, csúfos kudarcot, aratott a Dunán való átkelési kísérletével, míg a bolgárok hasonló vállalkozásának értékét csak a jövő események fogják eldönteni. A bolgár csapatok tudvalevőleg Vidintől északra törtek előre és a Malak-Kalafat-szigetet megszállták.
Népszava 1916. október 24.