Az ellenzéki politikus Nagy Imre szobránál mintegy kétszáz ember előtt mondott beszédében hangsúlyozta: a néhai kormányfő legfontosabb üzenete 1956. október 23-án az volt, hogy diktatúrát nem lehet megváltoztatni, hanem meg kell buktatni, és az MSZP is erre készül 2018-ban.
Molnár Gyula kitért rá, van egy mondás, miszerint ha a szent ember ruháját fellibbenti a szél, ott van alatta a civil ember. Hozzátette, "ha a mi drága szent embereink" ruháját meglibbenti a szél látszanak helikopterek, adózatlan kaszinók, televíziók, földmutyik, nemzeti dohányboltok, letelepedési kötvények". Új középosztály teremtése folyik, de nem tehetség és képesség, hanem a családhoz való viszony alapján, ezt pedig úgy hívják: maffiaállam - fogalmazott.
A szocialista pártelnök hangsúlyozta: "ezek az urak" azt mondják, tudják, mit akarnak a magyar emberek, tudják, mi a megoldás, de az MSZP azt üzeni, már régen nem az a baj, amire ők megoldást keresnek, és nem kell az a gyógyszer, amit kínálnak. "A mi problémánkra a megoldás az, hogy tűnjenek el, hogy 2018 a változás éve legyen" - közölte.
Harangozó Gábor, az MSZP Somogy megyei elnöke azt mondta, úgy tűnik, Magyarország ma ugyanabba a pocsolyába lép, amelyből kikecmergett már 1956-ban és 1989-ben, és most a mi felelősségünk, hogy újra kikerüljön onnan. Szavai szerint ebben a pocsolyában tükröződnek "ennek a korrupt rendszernek a szolgái, akik úgy érzik, mindent megtehetnek", de ez megváltozik, mert "a nemzet egyre feljebbről figyeli őket és emeli a lábát, hogy szétfröccsentse e posványt".
A hajdani rendszerváltó Fidesz sárba tiporja a jogállamiságot és a demokráciát, azt a demokráciát, amelynek kiharcolásáért 1956-ban több ezren adták életüket - fogalmazott. Úgy vélte: elfogyott a bizalom és a hit, az országnak elege van ebből a rezsimből, s 1956 öröksége az kell legyen, hogy merjünk bátrak lenni, és szembemenni az elnyomó hatalommal.
Pintér Attila, az MSZP kaposvári elnöke azt mondta, Nagy Imre a nemzeti összetartozás, a szabadság és a zsarnokság elleni küzdelem szimbóluma. "Nem született hősnek, forradalmárnak, hanem ugyanolyan hétköznapi, helyét kereső kaposvárinak, mint mi, de ő olyat vállalt, ami a magyar történelem legnagyobb alakjai közé emelte, életét adta a forradalomért, a nemzetért, az igazságért" - hangsúlyozta. Pintér Attila szerint Nagy Imre személye, példamutatása a legkevésbé vitatható a 20. századi történelmünkben, megosztottság nélkül lehetünk büszkék rá.
Hiller István, az MSZP országos választmányának elnöke Nagy Imre szülőházánál a szombati választmányi ülésen elhangzott gondolatait megismételve szólt pártjának a demokratikus ellenzékben betöltött szerepéről, a negyedik köztársaság kikiáltásának tervéről, a Népszabadság-ügyről, 1956 hőseiről. Megjegyezte, az "ahogy ma Magyarországon mennek a dolgok, nem jó a meghatározó többség számára, nem az ország érdekeit szolgálja, hanem néhány, a hatalomhoz közel álló csoportét és emberét. "Az MSZP kormányváltást akar, demokratikus választások eredményeként azt akarja, hogy ez a kormány menjen, és ehhez mindenki, aki demokrata, legyen jobboldali konzervatív, vagy baloldali, társul kell, hogy szegődjön" - mondta a politikus.