Áder János szerint a módosítások ellehetetlenítik az ilyen erőművek építését, holott a kormány a 2010-2020 közötti időszakra megfogalmazott cselekvési tervben 2020-ra azt irányozta elő, hogy 750 megawattra bővíti a szélerőművi kapacitást. (Hozzávetőleges számítások szerint a jelenlegi kapacitás ennek kevesebb mint fele.) Az október 11-én elfogadott módosítás nem segíti a párizsi klímamegállapodás végrehajtását sem. Áder János emlékeztetett, hogy a párizsi klímamegállapodásban célul tűzték ki az üvegházhatású gázok kibocsátásának visszaszorítását. Ehhez szinte minden gazdasági ágazatban előrelépésre van szükség - jelezte -, különös tekintettel az energiatermelésre. Szerinte Magyarország érdekét az szolgálja, ha a lehető legnagyobb mozgásszabadsággal választhatja ki a további energetikai modernizációs erőfeszítések módját. Ehhez képest a kormány ezzel a törvénymódosítással indokolatlan adminisztratív korlátozásokat vezet be. Az elnök szóvá tette azt is, hogy a megszavazott jogszabály a szélerőművek és szélerőműparkok építésének, használatbavételének szabályozását kormányrendeleti hatáskörbe utalta, holott ezeknek is a törvényben lenne a helyük.
Azzal viszont megint csak nem ért egyet az elnök, hogy az ilyen létesítmények építésére adott engedély hatálya nem hosszabbítható meg. Ez szerinte ugyanis aránytalanul megnehezíti az építést, korlátozva ezzel a megújuló energia hasznosításának bővülését. Az egyetlen amit elfogadott a módosítások közül, hogy a természetvédelmi területekről kitiltják a szélkerekeket.
Összegzése alapján a módosítások ellehetetlenítik szélerőművek, szélerőműparkok építését, és veszélyeztetik a szélenergia részarányának növelésére vonatkozó célt.