MSZP;múlt;1956;Schmidt Mária;

- "Az MSZP nem képes szakítani szégyenteljes múltjával" - Na, ki írta?

Ezt az 1956-os emlékév kormánybiztosa mondta, azon felmérgedve, hogy az MSZP nem írta alá az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulójának közös ünneplésére felhívó nyilatkozatot, amelyet az Országgyűlés elnöke kezdeményezett. 

A parlamenti pártok közül a Fidesz és a Jobbik elnöke, valamint a KDNP és LMP frakcióvezetői látták el kézjegyükkel a felhívást. Az MSZP még hétfőn közölte, távol maradnak a közös nyilatkozat aláírásától. Az ellenzéki párt indoklása szerint ilyen kormánnyal, különösen 1956 évfordulóján, nem lehet együtt ünnepelni.

Schmidt Mária erre közleményt adott ki, amiben egyebek mellett azt írta:  az MSZP úgy lett a rendszerváltoztatás utáni szabad és demokratikus Magyarország politikai szereplője, hogy 1989 óta sohasem kért bocsánatot közvetlen jogelődje, a Magyar Szocialista Munkáspárt (MSZMP) bűneiért. Nem elég, hogy ez a párt 1956 után ötven évvel, 2006-ban nyílt és törvénytelen erőszakot követett el a békés, ünneplő közösséggel szemben azzal, hogy közéjük lövetett, jelenleg sem képes túllépni árnyékán. Azzal, hogy az Országgyűlés többi frakciójával ellentétben megtagadta egy közös nyilatkozat aláírását, újra bebizonyította: az MSZP 2016-ban sem kér a szabadság és a függetlenség eszméjéből.  Ez a párt a közös ünneplés elutasításával ismét magára vette súlyos és terhes örökségét. Mert ez a párt még mindig az a párt - olvasható a közleményben.


bszg \ gkp

Eörsi Mátyás visszautasítja a kormány jelölését a Demokráciák Közössége nevű nemzetközi szervezet főtitkári posztjára - közölte a Demokratikus Koalíció (DK) kedden.