A tárgyakat és az azokról begyűjthető nyomokat még most, több héttel a támadás után is szakértők vizsgálják. A lap nyomozati forrásai szerint bár a bizonyítékok szemétnek tűnhetnek a laikusok számára, de fontos szerepük lehet, ha az elkövetőt azonosítanák. A felvételeken ugyan nem ismerhető fel a robbantó, de a tárgyakról rögzített nyomok a bíróságon igazolhatják, hogy az őrizetbe vett személy valóban a helyszínen volt.
Helyszínelés a robbantás másnapján - A környéket szinte felporszívozták. FOTÓ: Molnár Ádám
Továbbra is az a legfontosabb, hogy a szemtanúk jelentkezzenek a rendőrségnél: a vallomásaik alapján pontosítható az elkövető személyleírása, és a viselkedéséről is hasznos dolgok derülhetnek ki. A most rendelkezésre álló videofelvételek alapján úgy tűnik, hogy egy 25–35 év közötti férfi volt az elkövető, aki részletekbe menően megtervezte a támadást, tudhatta, hol vannak a térfigyelő kamerák, mivel a legtöbbet kikerülte, és egyiken sem látszik kivehetően az arca. A robbantás után többször is átöltözött, hogy eltűnjön a nyomozók szeme elől, sőt még a járását és a testtartását is megváltoztatta.
A hatóságok kizárták, hogy a társa lett volna az a férfi, aki a detonációról készült videofelvételeken úgy viselkedett, mintha kapcsolatban állna a robbantóval, a lap forrásai szerint az érintettet kihallgatták és igazolták az alibijét.
A rendőrség továbbra is várja a szemtanúk jelentkezését, különösen azt a személyt, aki a robbantás előtt nem sokkal a Dob utcai Queen’s Court Hotelben és a Rebo bárban járt, és azt a kerékpárost is keresik, aki a robbantásról közölt felvétel szerint pillanatokkal a detonáció előtt járt a helyszínen.