Primera Division;8. forduló;

- Kiütéses győzelmek Spanyolországban

Valósággal lemészárolták ellenfeleiket a spanyol labdarúgó bajnokság favoritjai, véget ért a Real Madrid – minden viadalt beleszámítva – négy mérkőzés óta tartó döntetlen szériája, s láthatóan a Barcelona is szárnyakat kapott Messi visszatérésétől, mivel azonban a harmadik helyezett Sevilla, ha nehezen is, de nyerni tudott a Leganes otthonában, a katalánok egyelőre maradtak a 4. helyen.

Azt megszokhattuk, hogy a Realnak és a Barcának időnként nagyon kijön a lépés, s gólkülönbségjavító győzelmeket aratnak. Az Atléticónál ez nem szokványos. Nos, ezúttal a listavezető „matracosok” elgázolták az utolsó helyezett Granadát: 7-1-re nyertek úgy, hogy 1-0-ra még a vendégek vezettek. Yannick Carrasco fenomenálisan játszott. Kezdetben három gólt szerzett, majd később két gólpasszt adott.

Érthető módon belga válogatottját méltatta a meccs után Diego Simeone. Mint mondta, ez a meccs is megmutatta, megéri a kemény munka, Carrasco pedig edzésről edzésre válik egyre jobb játékossá. „Óriási lehetőségek rejlenek benne, s olyan személyiség, aki meghallgatja a másik tanácsait” – fejtette ki. Az Atlético évek óta nem arról volt híres, hogy sok gólt szerezzen, ezúttal azonban a nyolc fordulóban hármon szerzett legalább négy találatot.

Alaposan ráfért már a győzelem a Real Madridra, hiszen a királyi gárda utoljára szeptember 18-án győzött a bajnokságban, majdnem egy hónapja. Most azonban, a 15. helyezett Betis ellen nem volt mese, már a félidőben 0-4-et mutatott az eredményjelző. A vége 1-6 lett, s a vendégek utolsó gólját – végre valahára – Cristiano Ronaldo szerezte. Isco egyébként kétszer volt eredményes. Zidane számára létfontosságú volt a diadal, hiszen a Bajnokok Ligája győzelem kissé a múlt ködébe veszett, s mostanság megtapasztalhatta, milyen az, ha egy edző alatt megremeg a kispad.

Olyan lapértesülések láttak napvilágot, amelyek szerint ultimátumot kapott volna Florentino Pérez elnöktől, ha Sevillában sem sikerül nyernie. Pedig ismét erőteljesen tartalékos együttes léphetett pályára, hiányzott Sergio Ramos, Luka Modric, Casemiro, valamint James Rodríguez is. A francia tréner láthatóan nagyon fellélegzett a diadal után. „Nagyon intelligens játékosaim vannak, s tudták, így kell kezdeni ezen a meccsen. Ha végig ilyen intenzitással játszunk egy találkozón, akkor nagyon nehéz dolga van az ellenfelünknek” – fejtette ki.

Sima 4-0-s győzelmet aratott az FC Barcelona a La Coruna ellen, Rafinha két, Luis Suárez és Messi egy-egy találatával. A katalánok számára önbizalom növelő győzelemmel ért ez fel, hiszen a héten sokkal nehezebb megmérettetés következik a BL-ben a Manchester City ellen. Messi mindössze három perccel azután talált a hálóba, hogy az 55. percben beállt Busquets helyére.

Primera División, 8. forduló. Leganes-Sevilla 2-3, Barcelona-Deportivo La Coruna 4-0, Atlético Madrid-Granada 7-1, Betis-Real Madrid 1-6, Alavés-Málaga 1-1, Athletic Bilbao-Real Sociedad 3-2.

Az élcsoport. 1. Atlético M. 18 pont (21-3), 2. Real M. 18 (22-8), 3. Sevilla 17, 4. FC Barcelona 16.

A Zsolnay Negyedben látható drMáriás Meg fogsz gyógyulni! című életmű kiállítása november végéig. A provokatív alkotásairól elhíresült festő, író, zenész hamarosan ötvenedik születésnapját ünnepli. A tárlaton többek között Rákosi, Kádár, Orbán portrék szerepelnek, de a mai közélet „üstökösei” - Habony Árpádtól Fekete Györgyig - is helyet kaptak. drMáriás szerint több évtizedes tendencia, hogy Kelet-Európában a szélsőséges gondolkodású emberek válnak nagyon népszerűvé.