Az oktató a Népszavának nyilatkozva elmondta: csaknem 30 évvel ezelőtt kezdődött gyűjtői tevékenysége, érdeklődése fő irányát pedig mindig is a régi könyvek jelentették. Bánfi Tamás úgy fogalmazott: végzős hallgatóinak is azt tanítja, az embernek kell, hogy legyen hobbija, mert a munka nem elégít ki minden igényt.
A Széchenyi iránti érdeklődését a professzor azzal magyarázta, hogy minden közgazdász szeretné Széchenyi fő művének, a Hitelnek néhány példányát a könyvespolcán tudni. Bánfi Tamásnak ez kétségkívül sikerült, mivel a kiállításon megtekinthető a Hitel mind a négy korabeli kiadása, valamint egy szerző által dedikált példány is. Ezenkívül több könyvritkaság is megtalálható a tárlaton, például egy háromoldalas nyomtatvány a kolera veszélyeiről, amelyet a reformkori politikus osztott szét a földjein dolgozó jobbágyoknak, vagy Széchenyi Selyemrül című műve, amely a hagyomány szerint még a szerző könyvtárában sem volt meg. Az egyetemi tanár ezenkívül még arra a katalógusra hívta fel a figyelmet, amely István apjának, Széchényi Ferencnek könyv- és érmeadományait írja össze, és amely a későbbi Magyar Nemzeti Múzeum, valamint az Országos Széchényi Könyvtár gyűjteményének alapja lett. A felsoroltakon túl rengeteg korabeli gazdasági szakkönyv is megtekinthető egyéb reformkori szerzőktől.
A kiállítás témájából adódik a felvetés: mit jelenthet Széchenyi alakja a XXI. század emberének? Bánfi Tamás szerint ma is példát lehetne venni a politikus életfilozófiájáról: mindig korán kezdte a napot, és nem csak beszélt vagy írt a helyes cselekedetekről, hanem tettekre is váltotta azokat.
A tárlat december 22-ig tekinthető meg az egyetem Fővám téri épületének 283-as termében, hétfőtől csütörtökig 9 és 15, pénteken pedig 9 és 14 óra között.