Nyolcszázhatvanhat nap. Pontosan ennyi telt el azóta, hogy az 1912-ben épített, majd a második világháború pusztítása után 1947-ben tatarozott Hidegkuti Nándor Stadiont 3000 helyszíni néző az akkor NB I-es Kaposvár elleni, 2-0-s győzelmet hozó találkozón elbúcsúztatta. Azóta az élvonalbeli futballcsapat „megjárta a hadak útját”, hiszen játszott pályaválasztóként a kispesti Bozsik Stadionban, a felcsúti Pancho Arénában, a Vasas otthonául szolgáló Illovszky-stadionban, Gyirmóton, s az utóbbi időkben, a dunaújvárosi arénában is.
Nem meglepő tehát, hogy a csapattal együtt vándorló, némileg megfogyatkozó törzsszurkolói gárda is nagyon várja már, hogy újra a Hungária körúton szurkolhasson – erre következtethetünk abból is, hogy ma a helyszínen már nem is lehet jegyet kapni, hiszen azokat a szervezők korábban értékesítették. „Nagy várakozással és örömmel tekintünk a mai események elé. Borzasztó hosszú volt az utóbbi két év, csapatnak, szurkolónak egyaránt megterhelő” – mondta el a Népszavának Stern Péter, az MTK Baráti Kör elnöke.
Stern Péter úgy gondolja, reális célkitűzés lehet, hogy az MTK-mérkőzések iránti érdeklődés az Új Hidegkutiban elérje azt a szintet, ahol a „nagy utazás” előtt volt (átlagosan 1500-2000 fő járt ki 2014 tavaszán a régi, az idő vasfoga által jelentősen kikezdett létesítménybe). „Reálisan nézve visszatérhetünk a korábbi számokhoz, ráadásul az új stadion rövidtávon 'szurkológeneráló hatást' is gyakorolhat. Racionálisan átgondolva viszont a tartós eredményhez biztosan szükség lesz egy jó futballcsapatra is” – véli az elnök, aki az első blikkre talán túlzó jegyárakról is beszélt lapunknak (a mai programot alsó hangon 5900 forintért lehet megtekinteni, de a bajnoki találkozók jegyárai is szokatlanul magasnak tűnnek a helyi viszonyok között).
- Két részre bontanám ezt a kérdést. Egyszeri, már-már történelmi esemény a mai, hiszen hasonlóra körülbelül 100 éve volt példa korábban a klubnál. A Baráti Kör próbált segítséget nyújtani azoknak, akik anyagi okok miatt nem lehetnének ott a mai napon, így állíthatom, hogy nincs olyan MTK-s, aki emiatt nem lehet részese az élménynek. Az NB I-es mérkőzésekre szóló jegy- és bérletárak tekintetében szerintünk méltányosan járt el a klub, hiszen a különböző kedvezmények biztosítása mellett a törekvéseiken látszik, hogy a rendszeresen kijárókra építenek – fogalmazott Stern.
Ami a szurkolóknak hosszú-hosszú út volt, az egy stadion felépítését tekintve viszonylag gyors munka. A bontási munkálatok elvégzése és a kivitelező kiválasztását szolgáló nyilvános közbeszerzési eljárás sikeres lebonyolítása után tavaly októberben kezdődtek el az Új Hidegkuti Nándor Stadionnak az építési munkálatai. November 16-án, a klub 127. születésnapján lerakták az új stadion alapkövét, ezt követően pedig 2016 szeptemberére elkészült és használatbavételi engedélyt kapott az új, 5000-5500 néző befogadására alkalmas stadion.
Noha az eredeti megállapodás szerint szeptember 15-én már sor került volna az avatóünnepségre, az élvonalbeli menetrend átszervezése és a zsidó vallási ünnep, a jom kippur miatt mégis október 13-a lett az a dátum, amit a kék-fehér csapatért szorítók alighanem örökre az emlékezetükbe vésnek.
S mit várnak a labdarúgók? Az MTK honlapjának nyilatkozó csapatkapitány, Kanta József számára régen várt pillanat következik a portugálok ellen. „Nem volt hazai pályánk évekig, nagyon várom, hogy végre tényleg saját közönség előtt játszhassunk. A futball a szurkolókért van, nagyon jó volna, ha sok ezer ember előtt léphetnénk pályára hétről hétre a mérkőzéseken.”