Elterjedt az a hír is, mely szerint Kálomista bosszúból kirúgott olyan filmeseket az éppen folyó produkcióiból, akik a Kút című film munkatársai voltak. A kezdeti szakmai hallgatás azóta megszűnt, Kálomista Gáborhoz írt nyílt levelükben felháborodottan tiltakoznak az eljárás ellen a filmszakma tagjai, köztük nagy külföldi sikereket elért, nemzetközi hírű alkotók. A nyílt levelet már 500-nál is több filmes írta alá, és a szám egyre csak nő. A tiltakozók azt is vállalták írásban, hogy a méltatlan eljárás miatt többet nem hajlandók együtt dolgozni a producerrel. Az aláírók folyamatosan frissülő listáját itt lehet követni!
Többek közt ezt írják: Mi, a magyar filmszakma különböző területein dolgozó szakemberek, mélységesen elítéljük azt és ahogy ön méltánytalanul, embertelenül megvált több filmes kollégánktól egy, a Kút című film bemutatása körül zajlott személyes ügy miatt. Etikátlannak tartjuk azt, hogy a Megafilmnél már futó vagy indulás előtt álló produkciókban kiváló szakemberek veszítették el munkájukat megalapozott indoklás nélkül. Ezúton nyilatkozunk arról, hogy eme elfogadhatatlan, esetenként kollégáink egzisztenciáját veszélyeztető, és minden tekintetben filmszakmánktól idegen, beláthatatlanul káros magatartása miatt a jövőben nem kívánunk Megafilm-cégcsaládhoz köthető produkcióban semmilyen minőségben közreműködni. Kérjük tehát, hogy a mi nevünkkel egészítse ki a Megafilmes feketelistát!"
A filmes újságírók is nyílt levelet írtak, tiltakozva a példátlan cenzúra és a felháborító eljárás miatt. Címzettjük a Magyar Nemzeti Filmalap.
Levelükben írják: „Megdöbbenéssel és elszörnyedve figyeltük az elmúlt napokban Gigor Attila új filmje körül zajló történéseket, amely során a rendszerváltás utáni magyar filmtörténetben páratlan módon cenzúráztak egy már néhány napja mozikban futó filmet. A jelenet filmből való kivágása, a filmben dolgozó szakemberek elleni bosszúhadjárat a legsötétebb diktatúrák eljárását idézi, amely - ha rendszeres gyakorlattá válik - beláthatatlan következményekkel járhat a magyar filmművészet jövőjére nézve.”
A tiltakozók kifejezik véleményüket, hogy az eljárás „mélyen sérti a nyilvánosság és az alkotói önkifejezés szabadságát, amelyek nélkül demokratikus társadalom sem létezik.” Ezért döntöttek így, hogy „felszólítjuk a Magyar Nemzeti Filmalap vezetését (vezérigazgatóját, döntőbizottságát) és a filmiparért felelős kormánybiztost, hogy határozottan foglaljanak állást az ügyben, ítéljék el az egzisztenciális fenyegetés révén történő nyomásgyakorlást, álljanak ki az alkotói önkifejezés szabadsága mellett, valamint nyilvánosan vállalják, hogy mindent megtesznek ennek védelmében és a hasonló esetek elkerülésének érdekében.”