Az infokommunikációs akadálymentesítéssel játszó HADART Színház előadásában neves színművészek egy-egy ismert melódiával mesélik el a múlt század két világháborúját, ’56-ot, a sötét szocializmust, ’68-at, a nyolcvanas évek zenei „robbanását”, majd a rendszerváltozás hozta szabadságot. Az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulója komoly visszatekintésre ösztönöz, ezért kiemelt blokkot kapott Háda János legújabb rendezésében az ORFEUM - Zenés barangolás a XX. században című darabban.
„Az alapvető szabadságjogaink biztosításáért ’56 névtelen, hétköznapi hőseinek áldozatvállalása példaértékű, ezért nagyon fontos, hogy a színház eszközeivel is eljuttassuk üzeneteiket az „utódokhoz” – emelte ki Háda János, a HADART Színház alapító vezetője. 1956 történelmünkre gyakorolt hatása, nemzeti identitásképző ereje, az általános szabadságvágy máig hatással van minden generáció közösségi tudatára. Az ’56-os blokkunkban felcsendülő slágerek kifejezik, hogy bárhol is tengetjük az életünket a világon, hazavágyunk, mert Magyarország, a Kárpát-medence az otthonunk.
Az előadásban a melódiák világának egyik leghivatottabb szakértője, Darvas Ferenc válogatásában olyan dalokkal emlékeztetnek a művészek, mint a Gyere, te nímand, a Szegény embert az ág is húzza, a Fizetek főúr, a Minden elmúlik egyszer, a Jó éjt, drága kis hadnagyom, a Kétszer kettő néha öt vagy az Oly távol messze van hazám. Az orfeumi revü - Mérai Katalin, Laurinyecz Réka, Zakariás Éva, Háda János, Pál Tamás, Gieler Csaba szereplésével - 3 páros életútját mutatja be, az egyén szemével tekint végig a századon, legfőbb mondanivalója, hogy mindig a férfi és a nő, a két pólus ereje állította talpra az országot.
A hajdani orfeumok emlékezetes világát az egykori kávéházak hangulatával ötvözve idézi meg a teátrum. A színpadon hat színész és egy zenekar – semmi sem szab határt fantáziánk, emlékeink szárnyalásának, végig a 20. századon.