Hirdetések;cafeteria;SZÉP Kártya;

FOTÓ: Molnár Ádám/Népszava

- Jövőre még biztosan lesz SZÉP kártya

A Magyar Turisztikai Ügynökség határozottan cáfolta a sajtóban megjelent híreket, amelyek szerint a kabinet a SZÉP kártya megszüntetéséről döntött volna. A kormány elkötelezett a SZÉP kártya fenntartásában, mivel az egyaránt jó a magyar családoknak és a turisztikai szakmának - írták közleményükben.

A kormány idén júniusban arról határozott, hogy 2017-ben a legkedvezőbb adózású béren kívüli juttatások 450 ezer forintos keretéből a versenyszférában 100 ezer forint adható készpénzben, további 350 ezer forint pedig SZÉP kártyán - fejtették ki, hozzátéve, a közszférában adható 200 ezer forintos keretből 100 ezer forint készpénz mellett a fennmaradó összeget adhatják a munkáltatók SZÉP kártyán. Kiemelték, a SZÉP-kártya a belföldi turizmus motorja, forgalma az utóbbi két évben több, mint 15 százalékos növekedést mutatott, a bevezetése óta eltelt öt év alatt pedig 350 milliárd forintnál is nagyobb mértékben járult hozzá a hazai turizmus forgalmának növeléséhez - olvasható a Magyar Turisztikai Ügynökség közleményében. Tájékoztatásuk szerint a SZÉP-kártya feltöltéseinek összege 2015-ben meghaladta a 90 milliárd forintos rekordot. A több mint 1,5 millió kártyatulajdonos ebből az összegből 83 milliárd forintot költött szállásra, étkezésre és kikapcsolódást szolgáló egyéb szolgáltatásokra - tették hozzá.

A turisztikai ügynökség a Magyar Nemzet értesülését, amely szerint 2018-tól búcsút mondhatunk e népszerű cafeteria elemnek, nem cáfolta és nem is erősítette meg, mondhatni a kérdés továbbra is lóg a levegőben. Nem érkezett cáfolat a Nemzetgazdasági Minisztériumtól sem, a Népszavának nyilatkozó érdekvédők is ezt hiányolták. A 2012 elején bevezetett SZÉP-kártyák ötéves érvényességi ideje is lejár, így ezért sem ártana tisztázni mi lesz a jövőre még kedvezményes adózású, népszerű, üdülési támogatást is lehetővé tevő béren kívüli juttatási forma sorsa.

A Fővárosi Törvényszék Kishantosi-perben hozott ítélete azt támasztja alá, hogy a földbérbeadási és -eladási gyakorlat szakmai alapok nélküli, óriási biznisz, amelyből a Fidesz-közeli klientúra gazdagszik - mondta Gőgös Zoltán vasárnapi tájékoztatóján.