A politikus hangsúlyozta: elfogadhatatlan, ami történt, kulturált országokban és demokráciákban "nem szoktak így bánni lapokkal és olvasókkal, állampolgárokkal".
Mint mondta, joggal merül fel a Fidesz szerepe a lap bezárásában, ugyanis korábban már szó volt arról, hogy a Fidesz érdekkörébe vonják a napilapot. Hozzátette: Orbán Viktor miniszterelnök is többször tanúbizonyságát adta annak, hogy "irritálja a sajtószabadság". Kiemelte: teljes mértékben elfogadhatatlan, ami történt, és úgy látja, a Népszabadság bezárása túlmutat a történéseken, "a tét az, hogy a magyar sajtó szabad tud-e maradni és a kormány elszámoltatható lesz-e".
Az LMP társelnöke megjegyezte: nyilvánvaló, hogy nem csődről van szó, mert ugyan a napilapoknál megszokott, hogy veszteségesek, de az online kiadást meg szokták tartani. Ugyanakkor kiemelte, hogy a bezárás "konspiratív hangulatú" volt, a szerkesztőséget azzal zárták be pénteken, hogy vasárnap máshol folytatják.
Közölte azt is, az LMP kongresszusa egyhangúlag kiállt azért, hogy a magyar sajtó sokszínűsége megmaradjon, elutasítják a keleti rezsimek sajátosságaihoz hasonlatos médiastruktúrát és szolidaritást vállalnak a Népszabadság munkatársaival. Kiemelte: a munkavállalói érdekképviseletet a törvény alapján egy nagyobb átszervezés előtt értesíteni kellett volna, ez azonban nem történt meg. Kérdésre válaszolva a politikus elmondta: a Parlament előtti tüntetésen maga is részt fog venni. Hozzátette: bízik abban, hogy a sok tüntetés erősíti egymást, "és világossá teszi a kormánynak, hogy nem lehet így elbánni egy napilappal".
A sajtótájékoztatón bemutatták Ungár Pétert is, akit a kongresszus kilenceik elnökségi tagnak választott. Ungár Péter elmondta: a kongresszus politikai nyilatkozatot fogadott el a Kanada-EU szabadkereskedelmi egyezménnyel kapcsolatban, ebben felszólították a kormányt és a Fideszt, hogy ne adják fel Magyarország szuverenitását az egyezmény kedvéért.
Mint mondta, a szabadkereskedelmi egyezmény ellentétes a magyar nemzeti, gazdasági érdekekkel, ugyanakkor a kormány úgy döntött, támogatja anélkül, hogy az Országgyűlés elé vinné ratifikálásra. Az egyezmény ideiglenes hatályba léptetése azt jelenti, a kanadai, multinacionális cégek perelni tudják a magyar államot, ha profitérdekeik sérülnek - mondta. Hozzátette: a Fidesznek a nemzeti szuverenitás "egy politikai termék", semmilyen valós tartalma nincs, és csak akkor használják, ha politikai érdekükben áll, de nagyvállalatokkal szemben nem érvényesítik.