"A Népszabadság megölése a magyar demokrácia, a magyar sajtószabadság elleni legaljasabb támadás. Nincs kétségünk, a legnagyobb politikai napilap, a demokratikus Magyarország egyik legfontosabb képviselőjének elhallgattatása az Orbán-rezsim egyik legaljasabb gaztette. Támogatjuk a lap szerkesztőségét küzdelmében, szolidárisak vagyunk az olvasókkal, a demokratikus Magyarországgal" - reagált a Népszabadság felfüggesztésére Gyurcsány, aki kijelentette, hogy párttársaival készen áll a lapért folytatott küzdelemben bármilyen módon részt venni.
Ahogy lapunk is beszámolt róla, a kiadó Mediaworks szombattól felfüggeszti a Népszabadság nyomtatott és internetes formában történő kiadását. A dolgozókat előre nem tájékoztatták, így őket is megdöbbentette a hír. Információink szerint a Mediaworks felügyelőbizottsága döntött a felfüggesztésről, ma értesítették levélben a lapot.
Általános a vélekedés, hogy a döntést maga Orbán Viktor hozhatta meg, mégpedig az utóbbi idők Népszabadságbeli Rogán Antalt és Matolcsy Györgyöt érintő információk miatt. A lap leplezte le a propagandaminiszter helikopter-túráját, az MNB-elnökmagánéleti "lépéseit", valamint az etikailag ugyancsak összeférhetetlen kapcsolatát az UniCredit Bank vezetőjével, Patai Mihállyal. A szombat reggeli és ezek szerint ebben a szellemben készült utolsó Népszabadság címlapja azzal a címmel jelent meg, hogy"Orbánt nem zavarja a helikopterezés", valamint ugyancsak az első oldalon tálalva:"Matolcsy már hat éve utazott Vajda Zitáért".
Megfigyelők arra is emlékeztetnek, hogy Orbán-kormány alatt már született hasonló döntés, 1998-ban a Postabank tulajdonában lévő Kurir című bulvár-napilap kiadását szüntették meg egyik napról a másikra. Egyesek azt mondják, hogy legfeljebb háborús helyzetben szoktak ilyen döntéseket hozni; ez a mostani lépés súlyos merénylet a sajtószabadság, a demokrácia ellen.