Az erdélyi harctereknek öt vidéke szerepel a szerdai hivatalos jelentésekben. Nyugatról kelet felé: Petrozsény vidéke; a Nagyszeben-vidék és a Vöröstoronyi-szorostól keletre levő magaslatok vidéke; tovább keletre Fogaras vidéke; északra innen a Kisküküllő-folyás bizonyos, egyelőre meg nem határozott vidéke; ettől is északabbra a görgényi völgyek.
Petrozsény környékéről megint román támadások meghiúsultáról jelentenek. Nagyszeben vidéke, szemben a keddi jelentéssel, ismét szerepelhet. Nem a teljesnek, döntőnek, megsemmisítőnek jelzett győzelem újabb, különösebben nagy számadataival, hanem annak az eseménynek a konstatálásával, hogy egy olyan román zászlóaljat, amely a megelőző csatákban kikerülhette az elpusztulást, a németek megsemmisítették.
Nem elfogtak, nem bekerítettek, — megsemmisítettek; ami utal arra, hogy ez a román zászlóalj az után a nagy román vereség után még harcba bocsájtkozott, noha a németek harcvonala mögött bolyongott. (Ha nem kezdett volna harcot, a németek megsemmisítő tüze bizonyára nem irányult volna ellene.) Hiszen a románok harci készségének a jellemzésére mondották el a keddi hivatalos jelentések, hogy (Ludendorff: a Vöröstoronyi-szorostól nyugatra, Höfer: a Vörcstoronyi-szoros területén) román előre-töréseket kellett a védőcsapatoknak visszaverniük ...
Az után a nagy német-osztrák-magyar győzelem után, amit Nagyszeben és a Vöröstoronyi-szoros között arattak a románokon, milyen hamar új támadásba foghattak ezek! Mint a petrozsényi győzelem után, amikor a mieink túl voltak már Petrozsényon, de túl a Vulkán- meg a Szurdulci-szoroson is! A Romániából Erdélybe vezető kapuk, a Petrozsényba vezető szoros, _ a Nagyszebenbe vezető szoros nagyon kellenek a román hadseregnek. Egyébként Höfer volt a pontosabb kedden: a Vöröstoronyi-szoros egész területén folytak a harcok, nemcsak, amint Ludendorff mondotta, nyugatra ettől; szerdán már azt jelenthetik, hogy a Vöröstoronyi-szorostól keletre, a Fogarasi-kegyek irányában több helyütt határgerincet foglaltak el az itt még mindig támadó szövetséges csapatok.
A legfontosabbnak a hivatalos jelentésekben a Fogaras ellen való előnyomulás bejelentését tartjuk. A hivatalos jelentések hangja általában óvatos, tartózkodó, különösen pedig az előnyomulás bejelentésében.
A petrozsényi és a nagyszebeni után megkezdődött most a fogarasi csata. „Fogaras előtt állunk!" — mondják a németek..
Népszava 1916. október 5.