hulladék;Fidesz;Gyurcsány Ferenc;kampánymenedzser;Tomanovics Gergely;

- Kitálal a Fidesz egykori kampánymenedzsere

Tomanovics Gergely öt évig dolgozott a Fidesz kommunikációs stábjában, főszerepet játszott a Gyurcsány Ferenc elleni karaktergyilkosságban. Vele közöl interjút a Népszabadság, ebből közlünk részleteket.

– Miért várt mostanáig egy ilyen, leleplező jellegű könyv megírásával?

– Már a kormányzati kommunikációs csapatból való kilépésem után felmerült bennem, hogy meg kéne írni. Nagyon fontosnak tartom bemutatni: aki nem ért egyet a kormány mai politikájával, az nem feltétlenül egy „Soros-által pénzelt hazaáruló, magyargyűlölő libsi", ahogy azt a Habony-művek láttatni próbálják, hanem lehet egy egykor elkötelezett, mára kiábrándult fideszes is, aki próbál racionálisan gondolkodni.

– Önvizsgálat?

– Az is: le akarom végre zárni azt a korszakot. Szép emlékeim vannak a 2010 előtti időszakból, majd jött a kiábrándulás és kiszakadás. Én az ellenzéki időszakban tényleg hittem abban, hogy egy jobb országért küzdünk, most viszont elképedve figyelem, ami a népszavazási kampányban megy: hogy milyen messze kerültünk bármiféle ésszerű vitától.

– Azért 2006 és 2009 között ön volt az egyik fő alakítója az akkori miniszterelnök elleni karaktergyilkos kampánynak. Most min csodálkozik?

– Nem tagadva, hogy a Fidesz erre a célra használta a videómat, én 2006-ban nem tettem mást, mint összevágtam, mint mondott Gyurcsány Ferenc a választások előtt és után. A Best of Gyurcsányban csak megmutattam, miben hazudott.

– Nemcsak Gyurcsány kijelentéseiről van szó, hanem a manipulatív képi megjelenítésről, ami Habony-díjat érdemelne.

– Lényeges, hogy az első videóm még azelőtt készült, hogy a Fidesz megkeresett volna. Napi 14 órát dolgoztam feketén 120-130 ezer forintért egy autómosóban. Feldühített, amikor azt hallottam a híradóban, hogy a megszorításokra azért van szükség, mert túlköltekeztünk. Emlékeztem ugyanis, hogy Gyurcsány mit mondott pár héttel korábban: erős a gazdaság, stabil, és nagy a jólét. Nemrég újranéztem a videót, és megállapítottam, hogy ma már nem vágnék bele fogatlan szoci nyugdíjasokat. Az tényleg nem volt fair.

***

– Ha most lenne huszonéves, mint 2006-ban, és felkérnék, vegyen részt a kvótanépszavazás kampányában, vállalná?

– Lehet, hogy berántana a rendszer, ha egy kocsimosóban dolgoznék minimálbérért, és ez ömlene rám a tévéből. Azért is írtam meg a könyvet, hogy a személyes történetemen keresztül mutassam meg, honnan hova jutott a Fidesz. Mert 2006-ban én valóban azt az átlagpolgárt testesítettem meg, akit ma a kampánnyal megcéloztak.

A teljes interjút itt olvashatja!

 A vasárnapi népszavazáson 4 136 313 választópolgárnak kell érvényesen szavaznia ahhoz, hogy a népszavazás érvényes legyen - jelentette be Pálffy Ilona, a Nemzeti Választási Iroda elnöke szombati budapesti sajtótájékoztatóján.