Az LMP szerint például kudarcba fulladt a kabinet demográfiai terve. Szél Bernadett, az ellenzéki párt társelnöke szombaton Budapesten kifogásolta, hogy a Fidesz hatéves kormányzása alatt a születésszám többször a válság alattinál is alacsonyabbra süllyedt. A politikus szerint ennek hátterében az áll, hogy a kormány családpolitikájával nem az alacsony keresetűeket segítette, ahol arra valóban szükség lett volna, hanem a magas jövedelműeket támogatta. Az LMP ezen a helyzeten változtatva bevezetne egy bérlakás-programot, amely a gyermekvállaláshoz elengedhetetlen biztos otthont kínálna a fiataloknak. A zöld párt emellett az első gyermekek után járó kedvezmények növelésével - a családok jobb anyagi helyzetbe hozásával - ösztönözné a második gyermek vállalását, továbbá növelné és családi pótlék és a gyes összegét, a családtámogatási eszközök igénybevételét pedig kiterjesztené a gyermekek felsőoktatási képzésének idejére is. A Fidesz válaszából megint kiderült,hogy ők egy másik országban élnek, mert szerintük "a baloldal kormányzásával szemben ma nő a gyermekvállalási kedv és kevesebb teherrel jár a gyermeknevelés".
Egy másik LMP-s politikus azzal vádolta a Fideszt, hogy már földalatti birodalmat is épít a holdudvaruk. Sallai R. Benedek szerint a kabinet szétverte a környezet- és természetvédelem rendszerét, a nemzeti parkok pedig alacsony bérleti díjért engedik át üzleti vállalkozásoknak már a vagyonkezelésükbe tartozó föld alatti területeket is. Sallai R. szerint ilyen a Molnár János-barlang, ahonnan a barlang felfedezőit és kutatóit is kitiltották, miután kizárólagos használatra egy Fidesz-közeli vállalkozónak adták át búvártanfolyamok megtartására.
A kabinet egyébként szinte az összes energiáját a menekültekkel való fenyegetésre használja fel, amitől az október 2-ai sikeres népszavazást remélik, de közben vissza-vissza térnek a Gyurcsányozásra is. Németh Szilárd szombaton a Demokratikus Koalíció (DK) plakátkampányáról épp azt állította: „most már elég világos mindenki számára, hogy Brüsszelből pénzelik Gyurcsányék és a népszavazás-ellenes és bevándorláspárti politikáját”. Nagy bajban lehet a Fidesz, ha Németh Szilárdot küldte újabb támadásba a DK ellen – írta válaszközleményében Gréczy Zsolt. Az ellenzéki párt szóvivője szerint az európai parlamenti képviselői költségkeret egy részéből költöttek a plakátokra, ilyen költségkerete pedig a Fidesz és minden más párt EP-képviselőinek is van.
Az Együtt a hétvégén már a 2018-as választásokkal foglalkozott, nem pedig a népszavazási kampánnyal. A párt küldöttgyűlése eldöntötte, hogy önállóan indulnak a következő parlamenti választáson, mert a Fidesz legyőzéséhez új szavazók kellenek, és a szavazótábort csak önálló listával lehet bővíteni. Ahol pedig az MSZP-vel vagy a DK-val közös jelöltek az esélyesek, ott előválasztásnak kell megelőzni a jelöltállítást.