Hozzátették, az Alstrom-ügyben okozott anyagi károkat is meg kell téríteniük. Tarlós azon kapta fel a vizet, hogy Szabadai azt mondta telefonon az MTI-nek, hogy a "felelősségvállalás teljes hiánya, a menekülés" jellemzi Budapest városvezetését, amire jó példa a 3-as metró felújítása, az elektronikus jegyrendszer bevezetése és a Mahir-ügy is. Horváth pedig pénteken felszólította Tarlóst és a fideszes budapesti képviselőket, hogy saját zsebből fizessék ki azt a több mint 600 millió forintot, amelyet "megfeszített ostobasággal sikerült a fővárosiak nyakába varrni" a Mahír-oszlopok elbontásával.
A liberális politikus ezzel kapcsolatban azt mondta, "szeretnénk tudni, kinek a megbízásából készülnek ilyen előterjesztések? Miért lehet ezt elfogadni negyedóra alatt mindenfajta vita nélkül? Miért mehet ez végig a házon úgy, hogy egyetlen egyszer, egyetlen jogi kifogást nem emelnek ellen?e Ha megvan ennek a felelőse, szeretnénk, ha kiállna a nyilvánosság elé, és bemutatná, mi a terve arra vonatkozóan, hogy ezeket a költségeket hogyan fogja megtéríteni Budapestnek. A politikai felelősöktől pedig szeretnénk, hogy a nyilvánosság előtt elmondanák, hogyan szándékoznak majd ezeket az erkölcsi és mindenféle anyagi károkat Budapestnek megtéríteni a ciklusuk hátralévő időszakában".
Ismert, a Fővárosi Törvényszék Gazdasági Kollégiuma minden pontban a Simicska Lajos érdekeltségébe tartozó Mahir Cityposter Kft.-nek adott igazat csütörtökön, így az önkormányzat nem bonthatja el a kft. hirdetőoszlopait. A fővárosi önkormányzat tavaly október 31-ei hatállyal ezt felmondta, és felszólította a társaságot, hogy hatvan napon belül bontsa el az oszlopokat. Ezt nem tették meg, ezért az idén január 2-án a Fővárosi Önkormányzat munkatársai bontani kezdtek, amire válaszul Simicskáék biztonsági őröket állítottak az oszlopok mellé.